VI Kongres Misyjny Archidiecezji Katowickiej

27 kwietnia, w sobotę, zapraszam wszystkich zainteresowanych misjami na VI Kongres Misyjny Archidiecezji Katowickiej, pod hasłem: Ochrzczeni i posłani!

Będzie on miał miejsce w Orzeszu-Gardawicach, w parafii pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego, (ul. Dojazdowa 32, 43-186 Orzesze-Gardawice).

Program:

10.00 - powitanie i prezentacja grup;
10.15 - spotkanie w grupach wiekowych (dzieci, młodzież, dorośli);
11.30 - Eucharystia (kapłanów prosimy o zabranie alby i stuły);
12.45 - przemarsz na boisko i tam wspólny posiłek oraz kiermasze i wystawy misyjne;
14.45 - nabożeństwo rozesłania;
15.00 - zakończenie

Każda grupa przygotowuje symbol posłania przez Ducha Świętego, proszę by był to list w niezaadresowanej kopercie zawierający list-pozdrowienie dla którejś z parafii misyjnych.
będzie wysłany po ongresie przez Działo Misyjne Archidiecezji Katowickiej.

Poproszę, wzorem lat ubiegłych, aby poszczególne grupy miały element stroju w danym kolorze misyjnego różańca:

• zielony (Afryka): Dębieńsko, Katowice-Bogucice, Knurów, Mikołów, Piekary Śląskie, Rybnik, Tychy Stare;
  • czerwony (Ameryki): Bieruń, Golejów, Katowice-Panewniki, Kochłowice, Mysłowice, Pogrzebień, Siemianowice Śl., Wodzisław Śl.;
  • biały (Europa): Boguszowice, Gorzyce, Katowice-Piotrowice, Lędziny, Niedobczyce, Pszczyna, Suszec, Żory;
  • niebieski (Australia): Chorzów, Jastrzębie Górne, Katowice-Śródmieście, Łaziska, Pawłowice Śl., Pszów, Świętochłowice;
  • żółty (Azja): Chorzów Batory, Jastrzębie Zdrój, Katowice-Załęże, Miedźna, Orzesze, Ruda Śląska, Tychy Nowe.

Informacje:

Gospodarzem Kongresu będzie parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego w Orzeszu-Gardawicach (ul. Dojazdowa 32, 44-186 Orzesze-Gardawice). Warto porozumieć się z sąsiednimi grupami co do wspólnego transportu do Gardawic.

Uprzejmie proszę o przesyłanie zgłoszeń grup (przybliżona ilość uczestników, dane kontaktowe animatora misyjnego) na potrzeby organizacji Kongresu na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. w terminie do 19 kwietnia.

Serdecznie zapraszam

ks. dr Grzegorz Wita