V Kongres Misyjny Archidiecezji Katowickiej

14 kwietnia, w sobotę, zapraszam wszystkich zainteresowanych misjami na V Kongres Misyjny Archidiecezji Katowickiej, pod hasłem: Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym!

Będzie on miał miejsce w Rogowie nad Olzą, w parafii pw. NSPJ (ul. Raciborska 30).

Program:

10.00 powitanie i prezentacja grup;
10.30 Eucharystia (kapłanów prosimy o zabranie alby i stuły);
11.45 przemarsz (lub przejazd wozami) uczestników z kościoła do ośrodka „U Kaczyny”;
12.15 spotkanie w grupach wiekowych (dzieci, młodzież, dorośli);
13.00 wspólny posiłek oraz kiermasze i wystawy misyjne;
13.45 nabożeństwo rozesłania;
14.30 zakończenie

Zadania:
Każda grupa przygotowuje symbol jednego owocu Ducha Św. Wielkości A4, w formie jakiegoś owocu, z których sporządzimy „misyjną spiżarnię Kościoła”.

Poproszę, wzorem lat ubiegłych, aby poszczególne grupy miały element stroju w danym kolorze misyjnego różańca:

• zielony (Afryka): Dębieńsko, Katowice-Bogucice, Knurów, Mikołów, Piekary Śląskie, Rybnik, Tychy Stare;
  • czerwony (Ameryki): Bieruń, Golejów, Katowice-Panewniki, Kochłowice, Mysłowice, Pogrzebień, Siemianowice Śl., Wodzisław Śl.;
  • biały (Europa): Boguszowice, Gorzyce, Katowice-Piotrowice, Lędziny, Niedobczyce, Pszczyna, Suszec, Żory;
  • niebieski (Australia): Chorzów, Jastrzębie Górne, Katowice-Śródmieście, Łaziska, Pawłowice Śl., Pszów, Świętochłowice;
  • żółty (Azja): Chorzów Batory, Jastrzębie Zdrój, Katowice-Załęże, Miedźna, Orzesze, Ruda Śląska, Tychy Nowe.

Informacje:

Gospodarzem Kongresu będzie parafia NSPJ w Rogowie (ul. Raciborska 40, Rogów nad Olzą). Następnie przemieścimy się do Parku Leśnego „U Kaczyny” (ul. Leśna, ok. 800 m od kościoła).
Warto porozumieć się z sąsiednimi grupami co do wspólnego transportu do Rogowa.
Uprzejmie proszę o przesyłanie zgłoszeń grup (przybliżona ilość uczestników, dane kontaktowe animatora misyjnego) na potrzeby organizacji Kongresu na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. w terminie do 11 kwietnia.

Serdecznie pozdrawiam,
Ks. Grzegorz Wita