Tak, Chrystus prawdziwie zmartwychwstał, a my jesteśmy tego świadkami.

Pełnym głosem obwieszczajmy to światu, aby nasza radość przeniknęła serca wielu innych ludzi, zapalając w nich światło nadziei, która zawieść nie może.

Chrystus zmartwychwstał, Alleluja!

św. Jan Paweł II
Wigilia Paschalna, 24.04.2000 r.

Drodzy Aniołowie Misji!

Od doświadczenia wspólnoty w Wielki Czwartek, przez lęk i rozczarowanie Wielkiego Piątku, ciszę i samotność Wielkiej Soboty, po radosne zdu­mienie Obecnością Chrystusa w Wielkanocny Poranek... niech ta wędrówka, tak często powielana w naszym życiu, będzie zawsze miała na uwadze ów szczęśliwy Sens i Finał Zwycięstwa Miłości.

Drodzy Przyjaciele misji, na czas świąteczny życzę pokoju serca, wdzięcznego i uskrzydlającego zdumienia, że aż tak jesteśmy przez Boga kochani; odnowionego przekonania, że wierząc, dobrze wybraliśmy. Niech także nie braknie radosnych spotkań, paru sygnałów wdzięczności i zrozumienia, poczucia dobrze spełnianego posłannictwa i kilku nowych pomysłów na przyszłość... Błogosławieństwa Boże­go, zdrowia, dobrych relacji z najbliższymi i wciąż odnawianego zaangażowania misyjnego!

W imieniu misjonarzy archidiecezji katowickiej oraz wspólnot, którym posługują, dziękując za Wasze misyjne zaangażowanie, życzę Wam raz jeszcze wszystkiego najlepszego!

Szczęść Boże!

ks. Grzegorz Wita

Wikariusz biskupi ds. misji Archidiecezji Katowickiej