IV Kongres Misyjny Archidiecezji Katowickiej
środa, 12 kwietnia 2017 19:55

22 kwietnia, w sobotę po Wielkiej Nocy, zapraszam wszystkich zainteresowanych misjami na IV Kongres Misyjny Archidiecezji Katowickiej. Będzie on miała miejsce w Tychach, w parafii pw. bł. Karoliny Kózkówny (ul. Tischnera 50).

Program:

9.30     powitanie,

9.45     spotkanie w grupach wiekowych (dzieci, młodzież, dorośli),

11.00   Eucharystia (przewodniczy bp Adam Wodarczyk), kapłanów proszę o zabranie alby i białej stuły,

12.30   posiłek (bigos) i animacje misyjne,

14.00   nabożeństwo misyjne i rozesłanie, ok. 14.30 zakończenie,

Informacje:

Uprzejmie proszę o przesyłanie zgłoszeń grup (przybliżona ilość uczestników, dane kontaktowe animatora misyjnego) na potrzeby organizacji Kongresu na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Proponuję, dla większego pożytku i wygody, skontaktować się z sąsiednimi grupami misyjnymi, aby ewentualnie skorzystać ze wspólnego środka transportu. Będzie to także dobra okazja do wzajemnego poznania się grup.

Uczestników Kongresu prosimy o przygotowanie „śladu stopy” (wyciętego z papieru), który będzie oznaczał gotowość podjęcia misyjnego nakazu: „Idźcie i głoście!”.

Celem integracji dekanalnych środowisk misyjnych (dla realizacji synodalnych wskazań), proszę, aby poszczególne grupy miały element stroju w danym kolorze misyjnego różańca:

zielony (Afryka):
Bieruń, Golejów, Katowice-Panewniki, Kochłowice, Mysłowice, Pogrzebień, Siemianowice Śl., Wodzisław Śl.

czerwony (Ameryki):
Boguszowice, Gorzyce, Katowice-Piotrowice, Lędziny, Niedobczyce, Pszczyna, Suszec, Żory,

biały (Europa):
Chorzów, Jastrzębie Górne, Katowice-Śródmieście, Łaziska, Pawłowice Śl., Pszów, Świętochłowice,

niebieski (Australia):
Chorzów Batory, Jastrzębie Zdrój, Katowice-Załęże, Miedźna, Orzesze, Ruda Śląska, Tychy Nowe,

żółty (Azja):
Dębieńsko, Katowice-Bogucice, Knurów, Mikołów, Piekary Śląskie, Rybnik, Tychy Stare.

Wyglądając spotkania, pozdrawiam świątecznie!

ks. Grzegorz Wita