Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami - Niedziela Ad Gentes
piątek, 19 lutego 2016 12:52

Niedziela Ad Gentes

W II niedzielę Wielkiego Postu (21 II 2016 r.) Kościół w całej Polsce przeżywa Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.  Tegorocznym obchodom towarzyszy hasło: „Miłosierni aż po krańce świata”.

Misjonarze są głosicielami miłosierdzia nie tylko poprzez nauczanie, ale także przez służbę ubogim, chorym, starszym, niepełnosprawnym, wykluczonym ze względu na pochodzenie, wiek i status społeczny. W tym dniu prowadzona jest w kościołach zbiórka pieniężna na dzieła ewangelizacyjne, charytatywne, medyczne i edukacyjne prowadzone przez misjonarzy. Z ubiegłorocznej zbiórki Dzieło Pomocy „Ad Gentes”     przekazało 2 000 000 zł na realizację projektów pomocowych oraz utrzymanie misjonarzy (w tym ubezpieczenie).

Obecnie w 97 krajach pracuje 2040 misjonarzy z Polski. Najwięcej z nich posługuje w  Afryce i na Madagaskarze (819). W Ameryce Łacińskiej i na Karaibach mamy 797 misjonarzy i misjonarek z Polski. W Azji jest 336 polskich misjonarzy, a w Oceanii 68 misjonarzy. W Ameryce Północnej pracuje 20 misjonarzy. Wśród polskich misjonarzy 60 osób to świeccy.

Zachęcam także do włączenia się w pomoc polskim misjonarzom poprzez akcję "Wyślij SMS dla misji!". Przez wysłąnie SMS o treści MISJE na numer 72032 zasila się misyjny fundusz kwotą 2,46 zł.

Więcej na stronie www.adgentes.misje.pl