Zapowiedź wydarzeń misyjnych
wtorek, 08 września 2015 13:33

Drodzy Przyjaciele Misji!

Przedstawiam różnorakie wydarzenia misyjne, które są planowane w najbliższym czasie w naszym środowisku.
Uprzejmie proszę o zapoznanie się z nimi i jeśli coś Was zainteresuje, to proszę o zgłaszanie swego udziału lub pomocy w ich organizacji. Myślę tu szczególnie o specjalnym pokazie w Planetarium Śląskim, warsztatach Kolędników Misyjnych, rekolekcjach formacyjnych, spotkaniu Rodzin Misjonarzy, Balu Karnawałowym...

20 września w Gliwicach będzie sesja misjologiczna z okazji 50 rocznicy ukazania się misyjnego dekretu II Soboru Watykańskiego. O godz. 15.00 msza święta, a po niej sesja naukowa w Centrum św. Jana Pawła II.

Wkrótce pojawi się kolejny kalendarz misyjny archidiecezji katowickiej „2016 z Aniołami Misji”. Zachęcam osoby indywidualne i grupy parafialne do włączenia się w program pomocy (pod nazwą „Aniołowie Misji”) misjonarzom archidiecezji katowickiej. Każda parafia otrzyma 2 egzemplarze, a większą ilość będzie można odebrać w Wydziale Duszpasterskim. Doroczne spotkanie „Aniołów Misji”, czyli osób już wspierających naszych misjonarzy, odbędzie się 11 października (niedziela) w parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Pawłowicach Śląskich. O 15.30 nabożeństwo misyjne, o 16.00 Eucharystia i po niej spotkanie przy stole.

Niedziela Misyjna przypada w tym roku 18 października. W tym dniu, w katowickiej katedrze, o godz. 15.00 odbędzie się posłanie V misji medycznej do Paragwaju. Zachęcam do wykorzystania w Tygodniu Misyjnym przesyłanych materiałów liturgiczno-formacyjnych. Na zakończenie Tygodnia Misyjnego, w niedzielę 25 października zapraszam do Planetarium Śląskiego w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie na specjalny pokaz pt. „Gwiazdy na misjach”. Wstęp wolny. Początek o godz. 18.00.

24 października (zmiana terminu!) odbędzie się IV Archidiecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca do katowickiej katedry. Początek o godz. 10.30, o 11.00 różaniec i o 12.00 uroczysta Eucharystia.

25 listopada (środa) o godz. 16.30 na Wydziale Teologicznym UŚ w Katowicach odbędą się Warsztaty Kolędników Misyjnych. Spotkanie wszystkich grup kolędniczych odbędzie się w sobotę 9 stycznia 2016 r. o godz. 10.00 w parafii NMP Matki Kościoła w Jastrzębiu Zdroju.

Animatorów i członków Kół lub Ognisk Misyjnych z naszej diecezji zapraszam na rekolekcje formacyjne, które odbędą się w Pogórzu k. Skoczowa w terminie 20-22 listopada. Początek w piątek o 18.00, a zakończenie w niedzielę ok. 15.00. Koszt 115 zł (+10 zł pościel). Proszę o wcześniejsze zgłoszenie udziału (do 18 XI) na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub tel. 601458016.

3 grudnia na Wydziale Teologicznym UŚ w Katowicach, z okazji 50. rocznicy podpisania soborowego dekretu Ad gentes (7 XII 1965 r.), odbędzie się sympozjum misjologiczne „Misje inspiracją dla współczesnej teologii”.

Adwentowe Spotkanie Rodzin Misjonarzy pochodzących z archidiecezji katowickiej odbędzie się 13 grudnia (niedziela) w parafii pw. św. Wojciecha w Mikołowie. Rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 16.00 w starym kościele, a po niej świąteczne spotkanie przy stole.

16 stycznia (w sobotę) rozpocznie się II Misyjny Bal Karnawałowy. Podobnie jak w minionym roku odbędzie się w domu przyjęć "Omega" w Rudzie Śląskiej Kochłowicach.

Do wyjazdu na misje z naszej archidiecezji przygotowują się: ks. Dawid Lubowiecki (Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie, Zambia) oraz p. Katarzyna Tomaszewska (kombonianie w Krakowie, Mozambik).