Pielgrzymka Przyjaciół Misji śladami św. Teresy od Dzieciątka Jezus
środa, 24 grudnia 2014 08:00

św. Teresa

 

Dzieło Misyjne Archidiecezji Katowickiej zaprasza animatorów Kół Misyjnych oraz wszystkich Przyjaciół Misji na autokarową pielgrzymkę do Belgii i Francji śladami św. Teresy od Dzieciątka Jezus oraz Papieskich Dzieł Misyjnych w Paryżu.

Termin: od 4 lipca (sobota) do 12 lipca (niedziela) 2015 r.

Koszt (w zależności od ilości osób) ok. 2 400 zł.

W programie zwiedzanie: Kolonii, Banneaux, Gandawy, Honfleur, Lisieux, Mount St. Michel, Pontmain, Alencon, Wersalu, Paryża.

Wspólne wędrowanie stwarza doskonałą okazję do integracji misyjnego środowiska, pogłębienia swej formacji, odpoczynku oraz wymiany myśli i zdobycia nowych doświadczeń na dalsze posługiwanie na rzecz misji Kościoła. Program do przesłania.

Zainteresowanych uprzejmie proszę o kontakt: tel. 601 45 80 16 lub e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

ks. Grzegorz Wita,

 
Świąteczne życzenia
środa, 24 grudnia 2014 07:44

 

Betlejemska gwiazda

 

Boże Narodzenie objawia nam prawdę, że Bóg zakochał się w człowieku i zrobi wszystko, aby mieć go przy sobie. Nawet sam staje się Człowiekiem.

Na świąteczny czas, przeżywany w gronie najbliższych, życzę obfitości Bożego pokoju, szczerej radości i mocnej nadziei.

Niech radosne doświadczenie, że tak cenni jesteśmy dla Stwórcy, rodzi w nas zapał dzielenia się Ewangelią z całym światem.

Wszystkim Przyjaciołom Misji i samym Misjonarzom - spotkania z Przychodzącym Emmanuelem!

ks. Grzegorz Wita

 
Przygotowanie do Kolędników Misyjnych
niedziela, 07 grudnia 2014 19:02

Wobec licznych zapytań, przypominam zasady przygotowań i finalizacji akcji Kolędników Misyjnych:

1. Zainteresowanych przesłaniem pamiątek, które Kolędnicy zostawiają w odwiedzanych domach, proszę o przesłanie p. Patrycji (e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ) następujących danych: ilość zamawianych pamiątek oraz adres, na jaki mają być przesłane. Proszę upomnieć się o potwierdzenie dotarcia zamówienia. Gdyby przesyłka się ociągała, proszę pisać ponownie.

2. Po przeprowadzeniu akcji, zebrane środki, proszę przelać na misyjne konto:

Archidiecezja Katowicka ul. Jordana 39, 40-043 Katowice

Getin Noble Bank SA nr rachunku: 10 1560 1111 2107 0236 6515 0010

z dopiskiem w tytule wpłaty: Kolędnicy Misyjni 2015

Z przesłanej kwoty 10% zostanie przeznaczone na pokrycie kosztów pamiątek i ich wysyłki, a nade wszystko na animację misyjną w diecezji. Pozostałe środki zostaną przekazane centrali PDMD w Warszawie.

3. Po przeprowadzeniu akcji Kolędników proszę o przesłanie p. Patrycji informacji dla kogo i na jaki adres ma zostać wysłany dyplom Kolędników Misyjnych 2015. W wypadku niedoręczenia,proszę o monit.

4. Zapraszam wszystkie grupy Kolędników Misyjnych w swoich strojach na Spotkanie Kolędników Misyjnych Archidiecezji Katowickiej w dniu 10 stycznia (sobota) 2015 r. na godz. 10.00 do parafii św. Barbary w Rudzie Śląskiej Bykowinie!

 
Adwentowe Spotkanie Rodzin Misjonarzy
sobota, 06 grudnia 2014 08:36

Musimy pamiętać, że braterstwa zaczynamy się uczyć zazwyczaj w obrębie rodziny, zwłaszcza dzięki odpowiedzialnemu i uzupełniającemu się spełnianiu ról właściwych wszystkim jej członkom, szczególnie ojca i matki. Rodzina jest źródłem wszelkiego braterstwa, dlatego jest również podstawą i główną drogą pokoju, ponieważ na mocy swego powołania powinna „zarazić" świat swą miłością.

Papież Franciszek, Orędzie na Światowy Dzień Pokoju 2014

 

Pragnę serdecznie zaprosić na Adwentowe Spotkanie Rodzin Misjonarzy z Archidiecezji Katowickiej. Odbędzie się ono w niedzielę 14 grudnia 2014 r. w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Tychach (ul. gen. Andersa 25). Wzorem lat ubiegłych, na nowo chcemy podzielić się doświadczeniem braterstwa i solidarności rodzin, które wydały misyjne powołania.

W programie:

godz. 17.00     Msza św. w kościele parafialnym, kiermasz misyjny,
godz. 18.00     spotkanie z Księdzem Arcybiskupem w sali domu parafialnego.

Zapraszam także misjonarzy przebywających na urlopach!

Uprzejmie proszę o potwierdzenie swej obecności do 12 grudnia na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub tel. 601 458 016.

ks. Grzegorz Wita

 
Karnawałowy Bal Przyjaciół Misji
poniedziałek, 03 listopada 2014 22:54

taniec afrykański

Serdecznie zapraszam na I Karnawałowy Bal Przyjaciół Misji.

Odbędzie się on w niedzielę 18 stycznia 2015 r. w godz. od 17.00 do północy (a może i nieco dłużej? ;=) w domu przyjęć "Omega" w Rudzie Śląskiej Kochłowicach (ul. Kochłowicka 163).
Doborową oprawę muzyczną zapewni zespół KIM z Katowic. W programie m.in. kolacja, deser, zimna płyta. Koszt uczestnictwa to 170 zł od pary i 90 zł od osoby. Ilość miejsc ograniczona do 40 par.
Są już pierwsze zgłoszenia!

Chcemy także i w taki sposób - radosny i elegancki - pogłębiać integrację środowiska przyjaznego dziełu misyjnemu Kościoła katowickiego. Zapraszam!

Kontakt: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub tel. 601 458 016.

Strona domy przyjęć "Omega"

Strona zespołu muzycznego KIM

 
Kolędnicy Misyjni 2014/2015
środa, 22 października 2014 11:42

Kolędnicy Misyjni 2014

W roku 2014 kolędnicy misyjni pod patronatem Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci wyruszą z Dobrą Nowiną do rodzin w swojej parafii, by głosić Dobrą Nowinę i nieść pomoc dzieciom w Indiach.

Opracowane zostały już materiały, które zostaną wysłane na każdą parafię (zainteresowanych proszę pod koniec października o nie pytać). „Misyjne Materiały Liturgiczne Kolędnicy Misyjni 2014” z płytą CD zawierają:  wskazówki praktyczne jak przygotować misyjne kolędowanie („Kolędnicy misyjni krok po kroku” pps), katechezy, pokazy multimedialne, scenariusz misyjnych jasełek i inne.
Doskonałym uzupełnieniem przygotowania do misyjnego kolędowania jest listopadowo-grudniowy numer czasopisma „Świat Misyjny". Polecam także lekturę styczniowego numeru Małego Gościa Niedzielnego z bieżącego roku, który był poświęcony dziełu Kolędników Misyjnych.

Wszystkich zainteresowanych tegoroczną edycją Kolędników Misyjnych (zwłaszcza osoby, które chcą zainicjować to dzieło w swoim środowisku) zapraszam na Warsztaty o Kolędnikach Misyjnych w dniu 19 listopada (środa) o godz. 16.30 w sali 301 Wydziału Teologicznego UŚ w Katowicach.

 
« pierwszapoprzednia11121314151617181920następnaostatnia »

Strona 11 z 28