IV Pielgrzymka Żywego Różańca
czwartek, 22 października 2015 09:04

IV Archidiecezjalna Pielgrzymkę parafialnych wspólnot „Żywego Różańca” do katedry Chrystusa Króla w Katowicach odbędzie się w sobotę 24 października 2015 roku.

Więcej…
 
Tydzień Misyjny 2015
piątek, 16 października 2015 21:43

W najbliższą niedzielę 18 października przypada Światowy Dzień Misyjny zwany też Niedzielą Misyjną. W tym roku upływać będzie pod hasłem: "Od nawrócenia do misji". Jest to nawiązanie do duszpasterskiego programu Kościoła w Polsce - "Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię". We wszystkich kościoła i kaplicach katolickich na całym świecie w tym dniu cały Kościół powszechny modlić się będzie w intencjach misji oraz będzie składać solidarną, wspólną ogólnokościelną ofiarę na rzecz realizacji dzieła misyjnego. To piękny gest i znak jedności i powszechności (katolickości) Kościoła! Chciejmy go uszanować i zachwycić się tajemnicą Kościoła.

Więcej…
 
Gwiazdy na misjach - specjalny pokaz w śląskim planetarium
środa, 07 października 2015 07:29

Niezwykła promocja misji w śląskim Planetarium!

 

Gwiazdy na misjach

Dzieło Misyjne Archidiecezji Katowickiej zaprasza na zakończenie Tygodnia Misyjnego do udziału w specjalnym pokazie pt. „Gwiazdy na misjach”. Podczas seansu  chcemy wpatrywać się w niebo z perspektywy misyjnych placówek. Na misjach nie tylko język, kuchnia, pogoda są inne. Nierzadko niebo nad głową misjonarza także odbiega od znanego z domu... Zapraszamy na opowieść co widać nocą z afrykańskiego buszu, peruwiańskich Andów czy kazachskich stepów. Przystankami będą placówki misyjne, gdzie posługują misjonarze archidiecezji katowickiej. Będzie można zobaczyć jak wschodzą i zachodzą Słońce i gwiazdy, jakie gwiazdozbiory i planety są widoczne na niebie. Wstęp wolny. Seansowi towarzyszyć będzie kiermasz misyjny.

Dojazd i informacje o planetarium: http://www.planetarium.edu.pl/dojazd.htm
Zapraszam do Śląskiego Planetarium w Chorzowie (w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku) w niedzielę 25 października o godz. 18.00!

 
Zapowiedź wydarzeń misyjnych
wtorek, 08 września 2015 13:33

Drodzy Przyjaciele Misji!

Przedstawiam różnorakie wydarzenia misyjne, które są planowane w najbliższym czasie w naszym środowisku.
Uprzejmie proszę o zapoznanie się z nimi i jeśli coś Was zainteresuje, to proszę o zgłaszanie swego udziału lub pomocy w ich organizacji. Myślę tu szczególnie o specjalnym pokazie w Planetarium Śląskim, warsztatach Kolędników Misyjnych, rekolekcjach formacyjnych, spotkaniu Rodzin Misjonarzy, Balu Karnawałowym...

 

20 września w Gliwicach będzie sesja misjologiczna z okazji 50 rocznicy ukazania się misyjnego dekretu II Soboru Watykańskiego. O godz. 15.00 msza święta, a po niej sesja naukowa w Centrum św. Jana Pawła II.

 

Wkrótce pojawi się kolejny kalendarz misyjny archidiecezji katowickiej „2016 z Aniołami Misji”. Zachęcam osoby indywidualne i grupy parafialne do włączenia się w program pomocy (pod nazwą „Aniołowie Misji”) misjonarzom archidiecezji katowickiej. Każda parafia otrzyma 2 egzemplarze, a większą ilość będzie można odebrać w Wydziale Duszpasterskim. Doroczne spotkanie „Aniołów Misji”, czyli osób już wspierających naszych misjonarzy, odbędzie się 11 października (niedziela) w parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Pawłowicach Śląskich. O 15.30 nabożeństwo misyjne, o 16.00 Eucharystia i po niej spotkanie przy stole.

 

Niedziela Misyjna przypada w tym roku 18 października. W tym dniu, w katowickiej katedrze, o godz. 15.00 odbędzie się posłanie V misji medycznej do Paragwaju. Zachęcam do wykorzystania w Tygodniu Misyjnym przesyłanych materiałów liturgiczno-formacyjnych. Na zakończenie Tygodnia Misyjnego, w niedzielę 25 października zapraszam do Planetarium Śląskiego w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie na specjalny pokaz pt. „Gwiazdy na misjach”. Wstęp wolny. Początek o godz. 18.00.

 

24 października (zmiana terminu!) odbędzie się IV Archidiecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca do katowickiej katedry. Początek o godz. 10.30, o 11.00 różaniec i o 12.00 uroczysta Eucharystia.

 

25 listopada (środa) o godz. 16.30 na Wydziale Teologicznym UŚ w Katowicach odbędą się Warsztaty Kolędników Misyjnych. Spotkanie wszystkich grup kolędniczych odbędzie się w sobotę 9 stycznia 2016 r. o godz. 10.00 w parafii NMP Matki Kościoła w Jastrzębiu Zdroju.

 

Animatorów i członków Kół lub Ognisk Misyjnych z naszej diecezji zapraszam na rekolekcje formacyjne, które odbędą się w Pogórzu k. Skoczowa w terminie 20-22 listopada. Początek w piątek o 18.00, a zakończenie w niedzielę ok. 15.00. Koszt 115 zł (+10 zł pościel). Proszę o wcześniejsze zgłoszenie udziału (do 18 XI) na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub tel. 601458016.

 

3 grudnia na Wydziale Teologicznym UŚ w Katowicach, z okazji 50. rocznicy podpisania soborowego dekretu Ad gentes (7 XII 1965 r.), odbędzie się sympozjum misjologiczne „Misje inspiracją dla współczesnej teologii”.

 

Adwentowe Spotkanie Rodzin Misjonarzy pochodzących z archidiecezji katowickiej odbędzie się 13 grudnia (niedziela) w parafii pw. św. Wojciecha w Mikołowie. Rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 16.00 w starym kościele, a po niej świąteczne spotkanie przy stole.

 

16 stycznia (w sobotę) rozpocznie się II Misyjny Bal Karnawałowy. Podobnie jak w minionym roku odbędzie się w domu przyjęć "Omega" w Rudzie Śląskiej Kochłowicach.

 

Do wyjazdu na misje z naszej archidiecezji przygotowują się: ks. Dawid Lubowiecki (Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie, Zambia) oraz p. Katarzyna Tomaszewska (kombonianie w Krakowie, Mozambik).

 
Misyjny Festyn św. Krzysztofa - 26 lipca parafia św. Krzysztofa,Tychy
środa, 15 lipca 2015 08:07

 

Misyjny Festyn św. Krzysztofa

Coraz trudniej wyobrazić sobie codzienne życie bez środków komunikacji – samochodu, motocykla czy roweru. Stały się elementem naszego życia. Dlatego, jako ludzie wierzący, poddajemy je Bożej Opatrzności poprzez akt poświęcenia pojazdów. 26 lipca 2015 r. w „stolicy polskiej motoryzacji” – Tychach – mieście, któremu patronuje św. Krzysztof, organizowany jest Misyjny Festyn św. Krzysztofa.

Po sumie odpustowej w kościele św. Krzysztofa (o godz. 11.30) będzie miało poświęcenie samochodów i autobusów. Na godz. 15.00 zapraszamy na Eucharystię, po której nastąpi poświęcenie motocykli i rowerów. Po mszy św. w uroczystej paradzie ulicami miasta, do Parku Miejskiego przy ul. Edukacji, wyruszą rowerzyści, motocykliści, zabytkowe samochody, autobus, ambulans i misyjny TIR. Tam, na „placu pod żyrafą” udostępnione zostaną różnorakie atrakcje dla całych rodzin użytkowników ruchu drogowego. Będą kiermasze misyjne, stoiska z domowym ciastem, lody misyjne, koncerty muzyczne, wspólna zabawa, malowanie i animacje dla dzieci, konkursy rowerowe, pokazy sprawności i sprzętu straży pożarnej i policji, kurs pierwszej pomocy w wypadkach drogowych, pokaz motocykli i inne atrakcje. Dla zwiększenia odpowiedzialności i bezpieczeństwa ruchu drogowego, dzięki uprzejmości Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Katowicach będzie można doświadczyć symulacji dachowania czy zderzenia oraz poćwiczyć jazdę w wyjątkowych warunkach. Będzie także prowadzona akcja krwiodawcza.

Podczas Festynu przeprowadzone będzie kwesta na środki transportu dla misjonarzy archidiecezji katowickiej: zakup samochodu dla misji Masansa w Zambii, rowerów dla katechistów oraz motocykli dla misji. Będzie to także ogólnopolskie święto organizacji MIVA Polska zbierającej fundusze na środki transportu dla misjonarzy. Gromadzone będą także fundusze na organizację Światowych Dni Młodzieży, które czekają nas już za rok!

Organizatorami wydarzenia są: parafia św. Krzysztofa w Tychach, MIVA Polska, Urząd Miasta Tychy, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Katowicach, Tyski Rejon ŚDM, KW i KM policji, państwowa straż pożarna, zakon maltański, Dzieło Misyjne Archidiecezji Katowickiej.

Wszystkich rowerzystów, motocyklistów, kierowców, pasażerów i pieszych, całe rodziny serdecznie zapraszamy!

 
Piekarskie spotkanie środowisk misyjnych archidiecezji katowickiej 10 czerwca 2015 r.
czwartek, 28 maja 2015 22:12

W roku świętowania 90-lecia (Archi)diecezji Katowickiej oraz w przededniu IV Krajowego Kongresu Misyjnego

mam zaszczyt zaprosić na Spotkanie byłych i obecnych Misjonarzy oraz Środowisk Misyjnych Archidiecezji Katowickiej,

które odbędzie się w środę 10 czerwca w sanktuarium w Piekarach Śląskich (ul. Ks. Ficka 7).

Gościem Specjalnym będzie ks. bp Michael Msonganzila z Musomy w Tanzanii.

W programie: 17.30 nabożeństwo misyjne w bazylice, 18.00 Eucharystia (kapłanów proszę o zabranie alby), 18.45 spotkanie przy stole.

ks. dr Grzegorz Wita

Wikariusz biskupi ds. misji archidiecezji katowickiej

Uprzejmie proszę o zgłaszanie swego uczestnictwa do dnia 8 czerwca na e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 
« pierwszapoprzednia11121314151617181920następnaostatnia »

Strona 11 z 30