Wielkanocne życzenia
środa, 01 kwietnia 2015 22:11

 

Zmartywchwstanie„Z jakże wielką radością głoszę wam: Chrystus zmartwychwstał!

Chciałbym, aby ta wieść dotarła do każdego domu, do każdej rodziny,

zwłaszcza tam, gdzie jest najwięcej cierpienia, do szpitali, do więzień...
Chciałbym przede wszystkim, aby dotarła ona do wszystkich serc,

bo właśnie w nich Bóg pragnie zasiać tę Dobrą Nowinę:

Jezus zmartwychwstał, jest nadzieja dla ciebie, nie jesteś już pod panowaniem grzechu, zła!

Zwyciężyła miłość, zwyciężyło miłosierdzie! Miłosierdzie Boże zawsze zwycięża!”

Orędzie papieża Franciszka na Wielkanoc roku 2013.


„Anioł przemówił do niewiast: Wy się nie bójcie! (...) Nie ma Go tu, bo zmartwychwstał (...) A idźcie szybko i powiedzcie Jego uczniom: Powstał z martwych i oto udaje się przed wami do Galilei” (Mt 28, 5-8). Misja powierzona Kościołowi, każdemu z nas, nabiera nowej mocy w ujawnieniu prawdy o pustym grobie. Odkrycie to, usuwa lęk, rodzi radość i nadaje sens naszym staraniom o dobro. Ktoś musi światu powiedzieć, że jest dla niego nadzieja! Że pokój jest w zasięgu ręki. To nasze zadanie! Idźmy więc szybko ogłaszać, że Zmartwychwstałego można spotkać w naszych „Galileach”, czyli codzienności, miejscach pracy, nauki, spotkań i życia rodzinnego. Zwycięski Książę Pokoju już udał się tam przed nami i nas wypatruje.

Wszystkim Wielebnym Siostrom, Czcigodnym Księżom, Szanownym Paniom i Panom, Wspólnotom Parafialnym, Kołom i Ogniskom Misyjnym, życzę nowego dynamizmu i radości w paschalnym biegu od pustego grobu do świata z wielkanocną ewangelią. Niech radość Ewangelii będzie źródłem misyjnego zapału! Niech pewność zwycięstwa Chrystusa nad naszymi słabościami, grzechem i śmiercią będzie pokrzepieniem w rozlicznych zmaganiach o ożywienie ducha misyjnego w naszych parafiach i wspólnotach.

Blask Zmartwychwstałego niech rozjaśni nasze ciemności i zmartwienia. Niech nadaje sens naszej przeszłości i naszemu tu i teraz, niech wytycza szlaki przyszłości. Kursujmy wciąż pomiędzy pustym grobem a uczniami Pana. Nawracajmy się wciąż i na nowo do Żyjącego i Miłosiernego Pana, który pojednał nas ze sobą. Wierzmy Jego Ewangelii, którą przekazuje nam Jego Kościół. Korzystajmy z owoców zmartwychwstania – sakramentów. A będziemy mieli życie. Bo tak Bóg umiłował świat... Aż tak!

Radosnego Alleluja!

Ks. dr Grzegorz Wita

Wikariusz biskupi ds. misji archidiecezji katowickiej

 
Pielgrzymka Przyjaciół Misji śladami św. Teresy od Dzieciątka Jezus
środa, 24 grudnia 2014 08:00

św. Teresa

 

Dzieło Misyjne Archidiecezji Katowickiej zaprasza animatorów Kół Misyjnych oraz wszystkich Przyjaciół Misji na autokarową pielgrzymkę do Belgii i Francji śladami św. Teresy od Dzieciątka Jezus oraz Papieskich Dzieł Misyjnych w Paryżu.

Termin: od 4 lipca (sobota) do 12 lipca (niedziela) 2015 r.

Koszt (w zależności od ilości osób) ok. 2 400 zł.

W programie zwiedzanie: Kolonii, Banneaux, Gandawy, Honfleur, Lisieux, Mount St. Michel, Pontmain, Alencon, Wersalu, Paryża.

Wspólne wędrowanie stwarza doskonałą okazję do integracji misyjnego środowiska, pogłębienia swej formacji, odpoczynku oraz wymiany myśli i zdobycia nowych doświadczeń na dalsze posługiwanie na rzecz misji Kościoła. Program do przesłania.

Zainteresowanych uprzejmie proszę o kontakt: tel. 601 45 80 16 lub e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

ks. Grzegorz Wita,

 
Świąteczne życzenia
środa, 24 grudnia 2014 07:44

 

Betlejemska gwiazda

 

Boże Narodzenie objawia nam prawdę, że Bóg zakochał się w człowieku i zrobi wszystko, aby mieć go przy sobie. Nawet sam staje się Człowiekiem.

Na świąteczny czas, przeżywany w gronie najbliższych, życzę obfitości Bożego pokoju, szczerej radości i mocnej nadziei.

Niech radosne doświadczenie, że tak cenni jesteśmy dla Stwórcy, rodzi w nas zapał dzielenia się Ewangelią z całym światem.

Wszystkim Przyjaciołom Misji i samym Misjonarzom - spotkania z Przychodzącym Emmanuelem!

ks. Grzegorz Wita

 
Przygotowanie do Kolędników Misyjnych
niedziela, 07 grudnia 2014 19:02

Wobec licznych zapytań, przypominam zasady przygotowań i finalizacji akcji Kolędników Misyjnych:

1. Zainteresowanych przesłaniem pamiątek, które Kolędnicy zostawiają w odwiedzanych domach, proszę o przesłanie p. Patrycji (e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ) następujących danych: ilość zamawianych pamiątek oraz adres, na jaki mają być przesłane. Proszę upomnieć się o potwierdzenie dotarcia zamówienia. Gdyby przesyłka się ociągała, proszę pisać ponownie.

2. Po przeprowadzeniu akcji, zebrane środki, proszę przelać na misyjne konto:

Archidiecezja Katowicka ul. Jordana 39, 40-043 Katowice

Getin Noble Bank SA nr rachunku: 10 1560 1111 2107 0236 6515 0010

z dopiskiem w tytule wpłaty: Kolędnicy Misyjni 2015

Z przesłanej kwoty 10% zostanie przeznaczone na pokrycie kosztów pamiątek i ich wysyłki, a nade wszystko na animację misyjną w diecezji. Pozostałe środki zostaną przekazane centrali PDMD w Warszawie.

3. Po przeprowadzeniu akcji Kolędników proszę o przesłanie p. Patrycji informacji dla kogo i na jaki adres ma zostać wysłany dyplom Kolędników Misyjnych 2015. W wypadku niedoręczenia,proszę o monit.

4. Zapraszam wszystkie grupy Kolędników Misyjnych w swoich strojach na Spotkanie Kolędników Misyjnych Archidiecezji Katowickiej w dniu 10 stycznia (sobota) 2015 r. na godz. 10.00 do parafii św. Barbary w Rudzie Śląskiej Bykowinie!

 
Adwentowe Spotkanie Rodzin Misjonarzy
sobota, 06 grudnia 2014 08:36

Musimy pamiętać, że braterstwa zaczynamy się uczyć zazwyczaj w obrębie rodziny, zwłaszcza dzięki odpowiedzialnemu i uzupełniającemu się spełnianiu ról właściwych wszystkim jej członkom, szczególnie ojca i matki. Rodzina jest źródłem wszelkiego braterstwa, dlatego jest również podstawą i główną drogą pokoju, ponieważ na mocy swego powołania powinna „zarazić" świat swą miłością.

Papież Franciszek, Orędzie na Światowy Dzień Pokoju 2014

 

Pragnę serdecznie zaprosić na Adwentowe Spotkanie Rodzin Misjonarzy z Archidiecezji Katowickiej. Odbędzie się ono w niedzielę 14 grudnia 2014 r. w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Tychach (ul. gen. Andersa 25). Wzorem lat ubiegłych, na nowo chcemy podzielić się doświadczeniem braterstwa i solidarności rodzin, które wydały misyjne powołania.

W programie:

godz. 17.00     Msza św. w kościele parafialnym, kiermasz misyjny,
godz. 18.00     spotkanie z Księdzem Arcybiskupem w sali domu parafialnego.

Zapraszam także misjonarzy przebywających na urlopach!

Uprzejmie proszę o potwierdzenie swej obecności do 12 grudnia na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub tel. 601 458 016.

ks. Grzegorz Wita

 
Karnawałowy Bal Przyjaciół Misji
poniedziałek, 03 listopada 2014 22:54

taniec afrykański

Serdecznie zapraszam na I Karnawałowy Bal Przyjaciół Misji.

Odbędzie się on w niedzielę 18 stycznia 2015 r. w godz. od 17.00 do północy (a może i nieco dłużej? ;=) w domu przyjęć "Omega" w Rudzie Śląskiej Kochłowicach (ul. Kochłowicka 163).
Doborową oprawę muzyczną zapewni zespół KIM z Katowic. W programie m.in. kolacja, deser, zimna płyta. Koszt uczestnictwa to 170 zł od pary i 90 zł od osoby. Ilość miejsc ograniczona do 40 par.
Są już pierwsze zgłoszenia!

Chcemy także i w taki sposób - radosny i elegancki - pogłębiać integrację środowiska przyjaznego dziełu misyjnemu Kościoła katowickiego. Zapraszam!

Kontakt: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub tel. 601 458 016.

Strona domy przyjęć "Omega"

Strona zespołu muzycznego KIM

 
« pierwszapoprzednia11121314151617181920następnaostatnia »

Strona 11 z 28