Konferencja i wystawa misjologiczna
czwartek, 26 listopada 2015 20:58

Serdecznie zapraszam do udziału konferencji misjologicznej upamiętniającej 50-lecie soborowego dekretu o misyjnej działalności Kościoła Ad gentes. Będzie zorganizowana w dniu 3 grudnia (czwartek) na Wydziale Teologicznym UŚ w godz. od 9.00 do 13.00. W tym dniu zostanie także otwarta wystawa archiwalnych dokumentów związanych z misjami (archi)diecezji katowickiej na przestrzeni 90 lat jej istnienia. Będą także inne misyjne eksponaty. Wystawa będzie dostępna do końca grudnia na pierwszym piętrze Wydziału Teologicznego. Serdecznie zapraszam! Więcej szczegółów wkrótce.

 

plakat konferencji

 
Weekendowe rekolekcje misyjne
środa, 18 listopada 2015 09:05

Raz jeszcze zapraszam do udziału w Weekendowych Rekolekcjach Misyjnych, które odbędą się w ośrodku rekolekcyjnym w Pogórzu k. Skoczowa w najbliższy weekend tj. od 20 do 22 listopada.

Temat spotkania - Wczoraj, dziś i jutro misyjnej animacji diecezji katowickiej.

Więcej…
 
Papieskie Smaki Misyjne
piątek, 13 listopada 2015 08:32

Serdecznie zapraszam na spotkanie pt. Papieskie Smaki Misyjne. Odbędzie się ono 19 listopada 2015 r. w hotelu „Katowice”, Al. Korfantego 9.

Więcej…
 
Kalendarz misyjny 2016 z Aniołami Misji
czwartek, 22 października 2015 13:51

Serdecznie polecam Waszej uwadze kalendarz misyjny archidiecezji katowickiej "2016 z Aniołami Misji".

Kalendarz misyjny 2016

 

Po pierwsze jest to "zwyczajny" kalendarz ścienny z miejscem na notatki. Zawierający zdjęcia z placówek misyjnych, gdzie posługują posłani przez archidiecezję katowicką misjonarze. Może też w nim wyczytać czym żyją i co zaprząta im głowę. Oczywiście są też podane Papieskie Intencje Misyjne zapraszające do wspólnej modlitwy w każdym miesiącu.

Po drugie, co może ważniejsze, jest to też zaproszenie do włączenia się w program pomocy misjonarzom archidiecezji katowickiej poprzez dołączenie do grona "Aniołów Misji". Aby stać się takim pomocnikiem dzieła ewangelizacji należy: przejrzeć wszystkie prezentowane na kartach kalendarza projekty, wybrać swój, podjąć decyzję o modlitewnym i materialnym wsparciu przez okres 12 miesięcy wybranego dzieła, zadecydować o wysokości comiesięcznej wpłaty zasilającej wybrany projekt, wypełnić i przesłać deklarację, ewentualnie poczekać na list powitalny i ... działać! Co jakiś czas staramy się przesyłać informacje, co udało się w danym projekcie zrealizować. A, że udało się sporo, o tym świadczą opisy poszczególnych misjonarzy i zestawienie na drugiej stronie okładki.

Kalendarz winien być dostępny w każdej parafii archidiecezji katowickiej. Proponowany koszt to 5 zł. Jeśli nie byłby już dostępny, to proszę o kontakt, a coś razem wymyślimy ;=)

W Tygodniu Misyjnym serdecznie pozdrawiam w imieniu wszystkich naszych misjonarzy i wspólnot, dla których pracują!

Szczęść Boże!

ks. Grzegorz Wita

 
IV Pielgrzymka Żywego Różańca
czwartek, 22 października 2015 09:04

IV Archidiecezjalna Pielgrzymkę parafialnych wspólnot „Żywego Różańca” do katedry Chrystusa Króla w Katowicach odbędzie się w sobotę 24 października 2015 roku.

Więcej…
 
Tydzień Misyjny 2015
piątek, 16 października 2015 21:43

W najbliższą niedzielę 18 października przypada Światowy Dzień Misyjny zwany też Niedzielą Misyjną. W tym roku upływać będzie pod hasłem: "Od nawrócenia do misji". Jest to nawiązanie do duszpasterskiego programu Kościoła w Polsce - "Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię". We wszystkich kościoła i kaplicach katolickich na całym świecie w tym dniu cały Kościół powszechny modlić się będzie w intencjach misji oraz będzie składać solidarną, wspólną ogólnokościelną ofiarę na rzecz realizacji dzieła misyjnego. To piękny gest i znak jedności i powszechności (katolickości) Kościoła! Chciejmy go uszanować i zachwycić się tajemnicą Kościoła.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia11121314151617181920następnaostatnia »

Strona 11 z 31