Adwentowe Spotkanie Rodzin Misjonarzy
sobota, 06 grudnia 2014 08:36

Musimy pamiętać, że braterstwa zaczynamy się uczyć zazwyczaj w obrębie rodziny, zwłaszcza dzięki odpowiedzialnemu i uzupełniającemu się spełnianiu ról właściwych wszystkim jej członkom, szczególnie ojca i matki. Rodzina jest źródłem wszelkiego braterstwa, dlatego jest również podstawą i główną drogą pokoju, ponieważ na mocy swego powołania powinna „zarazić" świat swą miłością.

Papież Franciszek, Orędzie na Światowy Dzień Pokoju 2014

 

Pragnę serdecznie zaprosić na Adwentowe Spotkanie Rodzin Misjonarzy z Archidiecezji Katowickiej. Odbędzie się ono w niedzielę 14 grudnia 2014 r. w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Tychach (ul. gen. Andersa 25). Wzorem lat ubiegłych, na nowo chcemy podzielić się doświadczeniem braterstwa i solidarności rodzin, które wydały misyjne powołania.

W programie:

godz. 17.00     Msza św. w kościele parafialnym, kiermasz misyjny,
godz. 18.00     spotkanie z Księdzem Arcybiskupem w sali domu parafialnego.

Zapraszam także misjonarzy przebywających na urlopach!

Uprzejmie proszę o potwierdzenie swej obecności do 12 grudnia na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub tel. 601 458 016.

ks. Grzegorz Wita

 
Karnawałowy Bal Przyjaciół Misji
poniedziałek, 03 listopada 2014 22:54

taniec afrykański

Serdecznie zapraszam na I Karnawałowy Bal Przyjaciół Misji.

Odbędzie się on w niedzielę 18 stycznia 2015 r. w godz. od 17.00 do północy (a może i nieco dłużej? ;=) w domu przyjęć "Omega" w Rudzie Śląskiej Kochłowicach (ul. Kochłowicka 163).
Doborową oprawę muzyczną zapewni zespół KIM z Katowic. W programie m.in. kolacja, deser, zimna płyta. Koszt uczestnictwa to 170 zł od pary i 90 zł od osoby. Ilość miejsc ograniczona do 40 par.
Są już pierwsze zgłoszenia!

Chcemy także i w taki sposób - radosny i elegancki - pogłębiać integrację środowiska przyjaznego dziełu misyjnemu Kościoła katowickiego. Zapraszam!

Kontakt: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub tel. 601 458 016.

Strona domy przyjęć "Omega"

Strona zespołu muzycznego KIM

 
Kolędnicy Misyjni 2014/2015
środa, 22 października 2014 11:42

Kolędnicy Misyjni 2014

W roku 2014 kolędnicy misyjni pod patronatem Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci wyruszą z Dobrą Nowiną do rodzin w swojej parafii, by głosić Dobrą Nowinę i nieść pomoc dzieciom w Indiach.

Opracowane zostały już materiały, które zostaną wysłane na każdą parafię (zainteresowanych proszę pod koniec października o nie pytać). „Misyjne Materiały Liturgiczne Kolędnicy Misyjni 2014” z płytą CD zawierają:  wskazówki praktyczne jak przygotować misyjne kolędowanie („Kolędnicy misyjni krok po kroku” pps), katechezy, pokazy multimedialne, scenariusz misyjnych jasełek i inne.
Doskonałym uzupełnieniem przygotowania do misyjnego kolędowania jest listopadowo-grudniowy numer czasopisma „Świat Misyjny". Polecam także lekturę styczniowego numeru Małego Gościa Niedzielnego z bieżącego roku, który był poświęcony dziełu Kolędników Misyjnych.

Wszystkich zainteresowanych tegoroczną edycją Kolędników Misyjnych (zwłaszcza osoby, które chcą zainicjować to dzieło w swoim środowisku) zapraszam na Warsztaty o Kolędnikach Misyjnych w dniu 19 listopada (środa) o godz. 16.30 w sali 301 Wydziału Teologicznego UŚ w Katowicach.

 
III Archidiecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca
czwartek, 16 października 2014 21:54

W sobotę 18 października, zapraszamy członków i sympatyków misji do udziału w III Archidiecezjalnej Pielgrzymce Żywego Różańca. Spotkanie rozpocznie się nabożeństwem o godz. 11:00 w Katedrze Chrystusa Króla, a o godz. 12:00 rozpocznie się msza św.

Różaniec to doskonała droga do uświęcenia i zbawienia człowieka. Modlitwa ta według objawień Maryjnych, to ratunek dla świata i człowieka, zagrożonego herezjami, złem, bezbożnością, wojną.

Wielką wartość Różańca jako modlitwy wszystkich ludzi i całego świata dostrzegła Paulina Jaricot, która założyła dzieło uniwersalnej pomocy misjom, czyli Dzieło Rozkrzewiania Wiary. Czyniąc z Różańca narzędzie współpracy misyjnej w 1826 roku jako zaplecze modlitewne tego Dzieła utworzyła wspólnotę Żywego Różańca. Organizacja ta składała się z „piętnastek”, czyli grup piętnastoosobowych – róż Żywego Różańca”. Każda z tych osób zobowiązana była do codziennego odmawiania w intencji misji jednego dziesiątka różańca i do rozważenia otrzymanej tajemnicy, wybieranej losowo każdego miesiąca. „Piętnastki” założone przez Paulinę mnożą się szybko i Żywy Różaniec prócz Europy obejmuje także Amerykę, Azję. W 1862 r. w samej tylko Francji istniało 150 tys. „piętnastek”, skupiających ok. trzech milionów osób. Oficjalnie zaaprobował tę wspólnotę papież Grzegorz XVI i dziś Żywy Różaniec stał się modlitwą popularną i praktykowaną na całym świecie. Należy jednak pamiętać, że Żywy Różaniec powstał dla misji, tam  zatem, gdzie jest Żywy Różaniec nie może zabraknąć modlitwy za misje.

 
Radość Ewangelii źródłem misyjnego zapału - IV Krajowy Kongres Misyjny 2015
wtorek, 07 października 2014 12:43

W roku 2015 minie 50. rocznica wydania Dekretu II Soboru Watykańskiego o działalności misyjnej Kościoła „Ad Gentes”. Obchodzić będziemy także 40. rocznicę opublikowania adhortacji apostolskiej Pawła VI „Evangelii nuntiandi” oraz 25. rocznicę ukazania się encykliki „Redemptoris missio” św. Jana Pawła II. Wydarzenia te są kontekstem IV Krajowego Kongresu Misyjnego, który będzie zorganizowany w Warszawie w dniach 12-13-14 czerwca 2015 r.

logo Kongresu Misyjnego 2015

O założeniach i szczegółach tego ogólnopolskiego projektu można poczytać na stronie Komisji Misyjnej Episkopatu Polski: http://www.misje.pl/kongres-misyjny-2015-3714

Już dziś zapraszam, aby zaplanować swój udział w tym wydarzeniu. Planuję wyjazd na centralne obchody w sobotę 13 czerwca autobusów z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi.

 
Spotkanie Animatorów Misyjnych Archidiecezji Katowickiej
wtorek, 07 października 2014 12:29

Bardzo serdecznie zapraszam wszystkie osoby odpowiedzialne za Koła Misyjne lub w sposób szczególny zainteresowane misjami z każdej parafii diecezji na Spotkanie Animatorów Misyjnych Archidiecezji Katowickiej w dniu 24 października (piątek) do parafii bł. Karoliny w Tychach na Eucharystię o godz. 18.00 a po niej na świąteczno-formacyjne spotkanie przy stole w kawiarence parafialnej.
Chciałbym w ten sposób zainicjować stałą formację osób dorosłych zaangażowanych w animację misyjną. Wcześniej różaniec w intencji misji o godz. 17.15.

Szczególnymi Gośćmi będą: ks. Michał Matysik pracujący w Zambii i p. Danuta Król - misjonarka świecka pracująca w Ugandzie.

Adres parafii bł. Karoliny w Tychach: ul. Tischnera 50, 43-100 Tychy.

 
« pierwszapoprzednia11121314151617181920następnaostatnia »

Strona 11 z 28