Weekendowe rekolekcje misyjne
środa, 18 listopada 2015 09:05

Raz jeszcze zapraszam do udziału w Weekendowych Rekolekcjach Misyjnych, które odbędą się w ośrodku rekolekcyjnym w Pogórzu k. Skoczowa w najbliższy weekend tj. od 20 do 22 listopada.

Temat spotkania - Wczoraj, dziś i jutro misyjnej animacji diecezji katowickiej.

Więcej…
 
Papieskie Smaki Misyjne
piątek, 13 listopada 2015 08:32

Serdecznie zapraszam na spotkanie pt. Papieskie Smaki Misyjne. Odbędzie się ono 19 listopada 2015 r. w hotelu „Katowice”, Al. Korfantego 9.

Więcej…
 
Kalendarz misyjny 2016 z Aniołami Misji
czwartek, 22 października 2015 13:51

Serdecznie polecam Waszej uwadze kalendarz misyjny archidiecezji katowickiej "2016 z Aniołami Misji".

Kalendarz misyjny 2016

 

Po pierwsze jest to "zwyczajny" kalendarz ścienny z miejscem na notatki. Zawierający zdjęcia z placówek misyjnych, gdzie posługują posłani przez archidiecezję katowicką misjonarze. Może też w nim wyczytać czym żyją i co zaprząta im głowę. Oczywiście są też podane Papieskie Intencje Misyjne zapraszające do wspólnej modlitwy w każdym miesiącu.

Po drugie, co może ważniejsze, jest to też zaproszenie do włączenia się w program pomocy misjonarzom archidiecezji katowickiej poprzez dołączenie do grona "Aniołów Misji". Aby stać się takim pomocnikiem dzieła ewangelizacji należy: przejrzeć wszystkie prezentowane na kartach kalendarza projekty, wybrać swój, podjąć decyzję o modlitewnym i materialnym wsparciu przez okres 12 miesięcy wybranego dzieła, zadecydować o wysokości comiesięcznej wpłaty zasilającej wybrany projekt, wypełnić i przesłać deklarację, ewentualnie poczekać na list powitalny i ... działać! Co jakiś czas staramy się przesyłać informacje, co udało się w danym projekcie zrealizować. A, że udało się sporo, o tym świadczą opisy poszczególnych misjonarzy i zestawienie na drugiej stronie okładki.

Kalendarz winien być dostępny w każdej parafii archidiecezji katowickiej. Proponowany koszt to 5 zł. Jeśli nie byłby już dostępny, to proszę o kontakt, a coś razem wymyślimy ;=)

W Tygodniu Misyjnym serdecznie pozdrawiam w imieniu wszystkich naszych misjonarzy i wspólnot, dla których pracują!

Szczęść Boże!

ks. Grzegorz Wita

 
IV Pielgrzymka Żywego Różańca
czwartek, 22 października 2015 09:04

IV Archidiecezjalna Pielgrzymkę parafialnych wspólnot „Żywego Różańca” do katedry Chrystusa Króla w Katowicach odbędzie się w sobotę 24 października 2015 roku.

Więcej…
 
Tydzień Misyjny 2015
piątek, 16 października 2015 21:43

W najbliższą niedzielę 18 października przypada Światowy Dzień Misyjny zwany też Niedzielą Misyjną. W tym roku upływać będzie pod hasłem: "Od nawrócenia do misji". Jest to nawiązanie do duszpasterskiego programu Kościoła w Polsce - "Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię". We wszystkich kościoła i kaplicach katolickich na całym świecie w tym dniu cały Kościół powszechny modlić się będzie w intencjach misji oraz będzie składać solidarną, wspólną ogólnokościelną ofiarę na rzecz realizacji dzieła misyjnego. To piękny gest i znak jedności i powszechności (katolickości) Kościoła! Chciejmy go uszanować i zachwycić się tajemnicą Kościoła.

Więcej…
 
Gwiazdy na misjach - specjalny pokaz w śląskim planetarium
środa, 07 października 2015 07:29

Niezwykła promocja misji w śląskim Planetarium!

 

Gwiazdy na misjach

Dzieło Misyjne Archidiecezji Katowickiej zaprasza na zakończenie Tygodnia Misyjnego do udziału w specjalnym pokazie pt. „Gwiazdy na misjach”. Podczas seansu  chcemy wpatrywać się w niebo z perspektywy misyjnych placówek. Na misjach nie tylko język, kuchnia, pogoda są inne. Nierzadko niebo nad głową misjonarza także odbiega od znanego z domu... Zapraszamy na opowieść co widać nocą z afrykańskiego buszu, peruwiańskich Andów czy kazachskich stepów. Przystankami będą placówki misyjne, gdzie posługują misjonarze archidiecezji katowickiej. Będzie można zobaczyć jak wschodzą i zachodzą Słońce i gwiazdy, jakie gwiazdozbiory i planety są widoczne na niebie. Wstęp wolny. Seansowi towarzyszyć będzie kiermasz misyjny.

Dojazd i informacje o planetarium: http://www.planetarium.edu.pl/dojazd.htm
Zapraszam do Śląskiego Planetarium w Chorzowie (w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku) w niedzielę 25 października o godz. 18.00!

 
« pierwszapoprzednia11121314151617181920następnaostatnia »

Strona 11 z 30