Papieskie Smaki Misyjne
piątek, 13 listopada 2015 08:32

Serdecznie zapraszam na spotkanie pt. Papieskie Smaki Misyjne. Odbędzie się ono 19 listopada 2015 r. w hotelu „Katowice”, Al. Korfantego 9.

Więcej…
 
Kalendarz misyjny 2016 z Aniołami Misji
czwartek, 22 października 2015 13:51

Serdecznie polecam Waszej uwadze kalendarz misyjny archidiecezji katowickiej "2016 z Aniołami Misji".

Kalendarz misyjny 2016

 

Po pierwsze jest to "zwyczajny" kalendarz ścienny z miejscem na notatki. Zawierający zdjęcia z placówek misyjnych, gdzie posługują posłani przez archidiecezję katowicką misjonarze. Może też w nim wyczytać czym żyją i co zaprząta im głowę. Oczywiście są też podane Papieskie Intencje Misyjne zapraszające do wspólnej modlitwy w każdym miesiącu.

Po drugie, co może ważniejsze, jest to też zaproszenie do włączenia się w program pomocy misjonarzom archidiecezji katowickiej poprzez dołączenie do grona "Aniołów Misji". Aby stać się takim pomocnikiem dzieła ewangelizacji należy: przejrzeć wszystkie prezentowane na kartach kalendarza projekty, wybrać swój, podjąć decyzję o modlitewnym i materialnym wsparciu przez okres 12 miesięcy wybranego dzieła, zadecydować o wysokości comiesięcznej wpłaty zasilającej wybrany projekt, wypełnić i przesłać deklarację, ewentualnie poczekać na list powitalny i ... działać! Co jakiś czas staramy się przesyłać informacje, co udało się w danym projekcie zrealizować. A, że udało się sporo, o tym świadczą opisy poszczególnych misjonarzy i zestawienie na drugiej stronie okładki.

Kalendarz winien być dostępny w każdej parafii archidiecezji katowickiej. Proponowany koszt to 5 zł. Jeśli nie byłby już dostępny, to proszę o kontakt, a coś razem wymyślimy ;=)

W Tygodniu Misyjnym serdecznie pozdrawiam w imieniu wszystkich naszych misjonarzy i wspólnot, dla których pracują!

Szczęść Boże!

ks. Grzegorz Wita

 
IV Pielgrzymka Żywego Różańca
czwartek, 22 października 2015 09:04

IV Archidiecezjalna Pielgrzymkę parafialnych wspólnot „Żywego Różańca” do katedry Chrystusa Króla w Katowicach odbędzie się w sobotę 24 października 2015 roku.

Więcej…
 
Tydzień Misyjny 2015
piątek, 16 października 2015 21:43

W najbliższą niedzielę 18 października przypada Światowy Dzień Misyjny zwany też Niedzielą Misyjną. W tym roku upływać będzie pod hasłem: "Od nawrócenia do misji". Jest to nawiązanie do duszpasterskiego programu Kościoła w Polsce - "Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię". We wszystkich kościoła i kaplicach katolickich na całym świecie w tym dniu cały Kościół powszechny modlić się będzie w intencjach misji oraz będzie składać solidarną, wspólną ogólnokościelną ofiarę na rzecz realizacji dzieła misyjnego. To piękny gest i znak jedności i powszechności (katolickości) Kościoła! Chciejmy go uszanować i zachwycić się tajemnicą Kościoła.

Więcej…
 
Gwiazdy na misjach - specjalny pokaz w śląskim planetarium
środa, 07 października 2015 07:29

Niezwykła promocja misji w śląskim Planetarium!

 

Gwiazdy na misjach

Dzieło Misyjne Archidiecezji Katowickiej zaprasza na zakończenie Tygodnia Misyjnego do udziału w specjalnym pokazie pt. „Gwiazdy na misjach”. Podczas seansu  chcemy wpatrywać się w niebo z perspektywy misyjnych placówek. Na misjach nie tylko język, kuchnia, pogoda są inne. Nierzadko niebo nad głową misjonarza także odbiega od znanego z domu... Zapraszamy na opowieść co widać nocą z afrykańskiego buszu, peruwiańskich Andów czy kazachskich stepów. Przystankami będą placówki misyjne, gdzie posługują misjonarze archidiecezji katowickiej. Będzie można zobaczyć jak wschodzą i zachodzą Słońce i gwiazdy, jakie gwiazdozbiory i planety są widoczne na niebie. Wstęp wolny. Seansowi towarzyszyć będzie kiermasz misyjny.

Dojazd i informacje o planetarium: http://www.planetarium.edu.pl/dojazd.htm
Zapraszam do Śląskiego Planetarium w Chorzowie (w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku) w niedzielę 25 października o godz. 18.00!

 
Zapowiedź wydarzeń misyjnych
wtorek, 08 września 2015 13:33

Drodzy Przyjaciele Misji!

Przedstawiam różnorakie wydarzenia misyjne, które są planowane w najbliższym czasie w naszym środowisku.
Uprzejmie proszę o zapoznanie się z nimi i jeśli coś Was zainteresuje, to proszę o zgłaszanie swego udziału lub pomocy w ich organizacji. Myślę tu szczególnie o specjalnym pokazie w Planetarium Śląskim, warsztatach Kolędników Misyjnych, rekolekcjach formacyjnych, spotkaniu Rodzin Misjonarzy, Balu Karnawałowym...

 

20 września w Gliwicach będzie sesja misjologiczna z okazji 50 rocznicy ukazania się misyjnego dekretu II Soboru Watykańskiego. O godz. 15.00 msza święta, a po niej sesja naukowa w Centrum św. Jana Pawła II.

 

Wkrótce pojawi się kolejny kalendarz misyjny archidiecezji katowickiej „2016 z Aniołami Misji”. Zachęcam osoby indywidualne i grupy parafialne do włączenia się w program pomocy (pod nazwą „Aniołowie Misji”) misjonarzom archidiecezji katowickiej. Każda parafia otrzyma 2 egzemplarze, a większą ilość będzie można odebrać w Wydziale Duszpasterskim. Doroczne spotkanie „Aniołów Misji”, czyli osób już wspierających naszych misjonarzy, odbędzie się 11 października (niedziela) w parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Pawłowicach Śląskich. O 15.30 nabożeństwo misyjne, o 16.00 Eucharystia i po niej spotkanie przy stole.

 

Niedziela Misyjna przypada w tym roku 18 października. W tym dniu, w katowickiej katedrze, o godz. 15.00 odbędzie się posłanie V misji medycznej do Paragwaju. Zachęcam do wykorzystania w Tygodniu Misyjnym przesyłanych materiałów liturgiczno-formacyjnych. Na zakończenie Tygodnia Misyjnego, w niedzielę 25 października zapraszam do Planetarium Śląskiego w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie na specjalny pokaz pt. „Gwiazdy na misjach”. Wstęp wolny. Początek o godz. 18.00.

 

24 października (zmiana terminu!) odbędzie się IV Archidiecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca do katowickiej katedry. Początek o godz. 10.30, o 11.00 różaniec i o 12.00 uroczysta Eucharystia.

 

25 listopada (środa) o godz. 16.30 na Wydziale Teologicznym UŚ w Katowicach odbędą się Warsztaty Kolędników Misyjnych. Spotkanie wszystkich grup kolędniczych odbędzie się w sobotę 9 stycznia 2016 r. o godz. 10.00 w parafii NMP Matki Kościoła w Jastrzębiu Zdroju.

 

Animatorów i członków Kół lub Ognisk Misyjnych z naszej diecezji zapraszam na rekolekcje formacyjne, które odbędą się w Pogórzu k. Skoczowa w terminie 20-22 listopada. Początek w piątek o 18.00, a zakończenie w niedzielę ok. 15.00. Koszt 115 zł (+10 zł pościel). Proszę o wcześniejsze zgłoszenie udziału (do 18 XI) na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub tel. 601458016.

 

3 grudnia na Wydziale Teologicznym UŚ w Katowicach, z okazji 50. rocznicy podpisania soborowego dekretu Ad gentes (7 XII 1965 r.), odbędzie się sympozjum misjologiczne „Misje inspiracją dla współczesnej teologii”.

 

Adwentowe Spotkanie Rodzin Misjonarzy pochodzących z archidiecezji katowickiej odbędzie się 13 grudnia (niedziela) w parafii pw. św. Wojciecha w Mikołowie. Rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 16.00 w starym kościele, a po niej świąteczne spotkanie przy stole.

 

16 stycznia (w sobotę) rozpocznie się II Misyjny Bal Karnawałowy. Podobnie jak w minionym roku odbędzie się w domu przyjęć "Omega" w Rudzie Śląskiej Kochłowicach.

 

Do wyjazdu na misje z naszej archidiecezji przygotowują się: ks. Dawid Lubowiecki (Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie, Zambia) oraz p. Katarzyna Tomaszewska (kombonianie w Krakowie, Mozambik).

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 10 z 29