Biuletyn Misyjny Archidiecezji Katowickiej nr 4
czwartek, 24 grudnia 2015 10:03

Ukazał się świąteczny, czwarty już numer Biuletynu Misyjnego Archidiecezji Katowickiej.
Serdecznie polecam go Waszej uwadze i lekturze. Powinien być dostępny w kilku egzemplarzach we wszystkich parafiach.
Dołączam wersję w pdf do pobrania:

Biuletyn Misyjny Archidiecezji Katowickiej nr 4 (2015).

Serdecznie zapraszam na najbliższe misyjne wydarzenia:

27 grudnia (Święto Świętej Rodziny) o godz. 10.30 w bazylice w Piekarach posłanie na misje do Mozambiku Katarzyny Tomaszewskiej, kolejnej świeckiej misjonarki kombonianki archidiecezji katowickiej,

7 stycznia (czwartek) o godz. 17.00 Spotkanie Środowisk Misyjnych Archidiecezji Katowickiej (animatorów Kół Misyjnych) w Wydziale Teologicznym UŚ w Katowicach przy ul. Jordana 18,

9 stycznia (sobota) godz. 10.00 Spotkanie Grup Kolędników Misyjnych w parafii Matki Kościoła w Jastrzębiu Zdroju,

16 stycznia (sobota) II Misyjny Bal Karnawałowy.

Serdecznie zapraszam!

 
Świąteczne życzenia
czwartek, 24 grudnia 2015 09:49

 

MB z Sydney

Lecz anioł rzekł do nich: „Nie bójcie się!

Oto zwiastuję wam radość wielką (...), dziś narodził się wam Zbawiciel.

/Łk  2, 10/

Obecność aniołów pośród tej szczególnej nocy i ich orędzie, zapoczątkowało radość z objawienia i odkrycia, że Bóg stał się Emmanuelem – Bogiem z nami. Od tej pory, człowiek nie musi się lękać swej samotności, grzeszności i nieporadności. Doświadczył, jak ważnym jest dla samego Stwórcy, skoro dziś dla niego narodził się On jako Brat i Zbawiciel każdego człowieka.

Wszystkim Wielebnym Siostrom, Czcigodnym Księżom, Szanownym Paniom i Panom, Wspólnotom Parafialnym, Kołom i Ogniskom Misyjnym, życzę, aby Wasze otwarte i życzliwe serca przynosiły w Wasz świat – niczym anielskie zastępy spod Betlejem – pokój ludziom dobrej woli i pamięć o Bożej obecności oraz zaproszeniu do życia wiecznego.

Niech świąteczny czas i świętowanie dadzą świeży impuls nadziei i doświadczenie radości z rodzinnych spotkań i przyjacielskich relacji. Życzę, abyście poczuli, że jesteście potrzebni innym i w tym darze z siebie odnajdźcie własne szczęście. Pokoju serca, błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkiej pomyślności winszuję w imieniu własnym, misjonarzy, jak i misyjnych wspólnot, które są ubogacane dzięki Waszej modlitwie i wsparciu.

Dobrego świątecznego czasu Narodzenia Pańskiego!

ks. dr Grzegorz Wita

Wikariusz biskupi ds. misji archidiecezji katowickiej

 
Konferencja i wystawa misjologiczna
czwartek, 26 listopada 2015 20:58

Serdecznie zapraszam do udziału konferencji misjologicznej upamiętniającej 50-lecie soborowego dekretu o misyjnej działalności Kościoła Ad gentes. Będzie zorganizowana w dniu 3 grudnia (czwartek) na Wydziale Teologicznym UŚ w godz. od 9.00 do 13.00. W tym dniu zostanie także otwarta wystawa archiwalnych dokumentów związanych z misjami (archi)diecezji katowickiej na przestrzeni 90 lat jej istnienia. Będą także inne misyjne eksponaty. Wystawa będzie dostępna do końca grudnia na pierwszym piętrze Wydziału Teologicznego. Serdecznie zapraszam! Więcej szczegółów wkrótce.

 

plakat konferencji

 
Weekendowe rekolekcje misyjne
środa, 18 listopada 2015 09:05

Raz jeszcze zapraszam do udziału w Weekendowych Rekolekcjach Misyjnych, które odbędą się w ośrodku rekolekcyjnym w Pogórzu k. Skoczowa w najbliższy weekend tj. od 20 do 22 listopada.

Temat spotkania - Wczoraj, dziś i jutro misyjnej animacji diecezji katowickiej.

Więcej…
 
Papieskie Smaki Misyjne
piątek, 13 listopada 2015 08:32

Serdecznie zapraszam na spotkanie pt. Papieskie Smaki Misyjne. Odbędzie się ono 19 listopada 2015 r. w hotelu „Katowice”, Al. Korfantego 9.

Więcej…
 
Kalendarz misyjny 2016 z Aniołami Misji
czwartek, 22 października 2015 13:51

Serdecznie polecam Waszej uwadze kalendarz misyjny archidiecezji katowickiej "2016 z Aniołami Misji".

Kalendarz misyjny 2016

 

Po pierwsze jest to "zwyczajny" kalendarz ścienny z miejscem na notatki. Zawierający zdjęcia z placówek misyjnych, gdzie posługują posłani przez archidiecezję katowicką misjonarze. Może też w nim wyczytać czym żyją i co zaprząta im głowę. Oczywiście są też podane Papieskie Intencje Misyjne zapraszające do wspólnej modlitwy w każdym miesiącu.

Po drugie, co może ważniejsze, jest to też zaproszenie do włączenia się w program pomocy misjonarzom archidiecezji katowickiej poprzez dołączenie do grona "Aniołów Misji". Aby stać się takim pomocnikiem dzieła ewangelizacji należy: przejrzeć wszystkie prezentowane na kartach kalendarza projekty, wybrać swój, podjąć decyzję o modlitewnym i materialnym wsparciu przez okres 12 miesięcy wybranego dzieła, zadecydować o wysokości comiesięcznej wpłaty zasilającej wybrany projekt, wypełnić i przesłać deklarację, ewentualnie poczekać na list powitalny i ... działać! Co jakiś czas staramy się przesyłać informacje, co udało się w danym projekcie zrealizować. A, że udało się sporo, o tym świadczą opisy poszczególnych misjonarzy i zestawienie na drugiej stronie okładki.

Kalendarz winien być dostępny w każdej parafii archidiecezji katowickiej. Proponowany koszt to 5 zł. Jeśli nie byłby już dostępny, to proszę o kontakt, a coś razem wymyślimy ;=)

W Tygodniu Misyjnym serdecznie pozdrawiam w imieniu wszystkich naszych misjonarzy i wspólnot, dla których pracują!

Szczęść Boże!

ks. Grzegorz Wita

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 10 z 30