Zaproszenie na Metropolitalny Kongres Misyjny 23 kwietnia 2016 r. w Rudach Raciborskich
wtorek, 15 marca 2016 21:06

Miniony, 2015 rok, upłynął pod znakiem IV Krajowego Kongresu Misyjnego w Warszawie w dniach 12 i 13 czerwca. Doświadczenie tego spotkania zrodziło ideę, aby zorganizować spotkanie wszystkich środowisk misyjnych na „sąsiedzkim” szczeblu.

Więcej…
 
Dzień Skupienia Środowisk Misyjnych Archidiecezji Katowickiej
piątek, 19 lutego 2016 16:06

12 marca 2016 r. (sobota) w godz. 10.00 – 15.00 w parafii Miłosierdzia Bożego w Tychach (ul. Gen. Andersa 25) odbędzie się Dzień Skupienia Środowisk Misyjnych Archidiecezji Katowickiej. Oprócz Eucharystii, przejścia przez Bramę Miłosierdzia w jubileuszowym kościele stacyjnym celem tego spotkania jest integracja osób zaangażowanych w animację misyjną.

Więcej…
 
Ankieta misyjna
piątek, 19 lutego 2016 15:54

Wszystkich Czcigodnych Księży Proboszczów najmocniej przepraszam za niezamieszczenie w moim zapytaniu adresu poczty elektronicznej, na który mogliby przesłać odpowiedzi na pytania.

Proszę o kierowanie informacji na pocztę e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Już napływają pierwsze maile! Serdecznie dziękuję!

 

ks. Grzegorz Wita

 
Zaproszenie młodzieży z misji na ŚDM
piątek, 19 lutego 2016 13:30

Trwają przygotowania do Światowych Dni Młodzieży. Chcemy na nie zaprosić i ugościć także młodzież (ok. 17 osób) z placówek misyjnych, gdzie pracują śląscy misjonarze. Gromadzone są środki umożliwiające realizację tego zamysłu, potrzebne na zakup biletów, ubezpieczenia, pakietów pielgrzyma oraz pobytu w diecezji. Temu celowi służy m.in. projekt nr 30 programu Aniołowie Misji

krzyże na SDM

Dodana została także (sprawdzona już) inicjatywa rozprowadzania krzyży z drzewa oliwnego z Betlejem. Dwa rodzaje krzyży (mniejszy za sugerowaną ofiarę 10 zł i większy za dar 30 zł) można nabyć jako "cegiełkę" wspierającą tę ideę. Zainteresowanych proszę o kontakt: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 
Metropolitalny Kongres Misyjny 2016
piątek, 19 lutego 2016 13:13

23 kwietnia w uroczystość św. Wojciecha - patrona i misjonarza Polski, odbędzie się w Rudach Raciborskich Metropolitalny Kongres Misyjny. Początek o godz. 10.00. W pocysterskim kompleksie pałacowo-klasztornym zgromadzą się misyjne wspólnoty dorosłych, młodzieży i dzieci z diecezji gliwickiej, opolskiej i katowickiej.

Już teraz serdecznie zapraszam do zaplanowania udziału w tym misyjnym święcie! Więcej szczegółów wkrótce.

 
Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami - Niedziela Ad Gentes
piątek, 19 lutego 2016 12:52

Niedziela Ad Gentes

 

W II niedzielę Wielkiego Postu (21 II 2016 r.) Kościół w całej Polsce przeżywa Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.  Tegorocznym obchodom towarzyszy hasło: „Miłosierni aż po krańce świata”.

Misjonarze są głosicielami miłosierdzia nie tylko poprzez nauczanie, ale także przez służbę ubogim, chorym, starszym, niepełnosprawnym, wykluczonym ze względu na pochodzenie, wiek i status społeczny. W tym dniu prowadzona jest w kościołach zbiórka pieniężna na dzieła ewangelizacyjne, charytatywne, medyczne i edukacyjne prowadzone przez misjonarzy. Z ubiegłorocznej zbiórki Dzieło Pomocy „Ad Gentes”     przekazało 2 000 000 zł na realizację projektów pomocowych oraz utrzymanie misjonarzy (w tym ubezpieczenie).

Obecnie w 97 krajach pracuje 2040 misjonarzy z Polski. Najwięcej z nich posługuje w  Afryce i na Madagaskarze (819). W Ameryce Łacińskiej i na Karaibach mamy 797 misjonarzy i misjonarek z Polski. W Azji jest 336 polskich misjonarzy, a w Oceanii 68 misjonarzy. W Ameryce Północnej pracuje 20 misjonarzy. Wśród polskich misjonarzy 60 osób to świeccy.

Zachęcam także do włączenia się w pomoc polskim misjonarzom poprzez akcję "Wyślij SMS dla misji!". Przez wysłąnie SMS o treści MISJE na numer 72032 zasila się misyjny fundusz kwotą 2,46 zł.

Więcej na stronie www.adgentes.misje.pl

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 10 z 32