Dzień Skupienia Środowisk Misyjnych Archidiecezji Katowickiej
piątek, 19 lutego 2016 16:06

12 marca 2016 r. (sobota) w godz. 10.00 – 15.00 w parafii Miłosierdzia Bożego w Tychach (ul. Gen. Andersa 25) odbędzie się Dzień Skupienia Środowisk Misyjnych Archidiecezji Katowickiej. Oprócz Eucharystii, przejścia przez Bramę Miłosierdzia w jubileuszowym kościele stacyjnym celem tego spotkania jest integracja osób zaangażowanych w animację misyjną.

Więcej…
 
Ankieta misyjna
piątek, 19 lutego 2016 15:54

Wszystkich Czcigodnych Księży Proboszczów najmocniej przepraszam za niezamieszczenie w moim zapytaniu adresu poczty elektronicznej, na który mogliby przesłać odpowiedzi na pytania.

Proszę o kierowanie informacji na pocztę e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Już napływają pierwsze maile! Serdecznie dziękuję!

 

ks. Grzegorz Wita

 
Zaproszenie młodzieży z misji na ŚDM
piątek, 19 lutego 2016 13:30

Trwają przygotowania do Światowych Dni Młodzieży. Chcemy na nie zaprosić i ugościć także młodzież (ok. 17 osób) z placówek misyjnych, gdzie pracują śląscy misjonarze. Gromadzone są środki umożliwiające realizację tego zamysłu, potrzebne na zakup biletów, ubezpieczenia, pakietów pielgrzyma oraz pobytu w diecezji. Temu celowi służy m.in. projekt nr 30 programu Aniołowie Misji

krzyże na SDM

Dodana została także (sprawdzona już) inicjatywa rozprowadzania krzyży z drzewa oliwnego z Betlejem. Dwa rodzaje krzyży (mniejszy za sugerowaną ofiarę 10 zł i większy za dar 30 zł) można nabyć jako "cegiełkę" wspierającą tę ideę. Zainteresowanych proszę o kontakt: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 
Metropolitalny Kongres Misyjny 2016
piątek, 19 lutego 2016 13:13

23 kwietnia w uroczystość św. Wojciecha - patrona i misjonarza Polski, odbędzie się w Rudach Raciborskich Metropolitalny Kongres Misyjny. Początek o godz. 10.00. W pocysterskim kompleksie pałacowo-klasztornym zgromadzą się misyjne wspólnoty dorosłych, młodzieży i dzieci z diecezji gliwickiej, opolskiej i katowickiej.

Już teraz serdecznie zapraszam do zaplanowania udziału w tym misyjnym święcie! Więcej szczegółów wkrótce.

 
Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami - Niedziela Ad Gentes
piątek, 19 lutego 2016 12:52

Niedziela Ad Gentes

 

W II niedzielę Wielkiego Postu (21 II 2016 r.) Kościół w całej Polsce przeżywa Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.  Tegorocznym obchodom towarzyszy hasło: „Miłosierni aż po krańce świata”.

Misjonarze są głosicielami miłosierdzia nie tylko poprzez nauczanie, ale także przez służbę ubogim, chorym, starszym, niepełnosprawnym, wykluczonym ze względu na pochodzenie, wiek i status społeczny. W tym dniu prowadzona jest w kościołach zbiórka pieniężna na dzieła ewangelizacyjne, charytatywne, medyczne i edukacyjne prowadzone przez misjonarzy. Z ubiegłorocznej zbiórki Dzieło Pomocy „Ad Gentes”     przekazało 2 000 000 zł na realizację projektów pomocowych oraz utrzymanie misjonarzy (w tym ubezpieczenie).

Obecnie w 97 krajach pracuje 2040 misjonarzy z Polski. Najwięcej z nich posługuje w  Afryce i na Madagaskarze (819). W Ameryce Łacińskiej i na Karaibach mamy 797 misjonarzy i misjonarek z Polski. W Azji jest 336 polskich misjonarzy, a w Oceanii 68 misjonarzy. W Ameryce Północnej pracuje 20 misjonarzy. Wśród polskich misjonarzy 60 osób to świeccy.

Zachęcam także do włączenia się w pomoc polskim misjonarzom poprzez akcję "Wyślij SMS dla misji!". Przez wysłąnie SMS o treści MISJE na numer 72032 zasila się misyjny fundusz kwotą 2,46 zł.

Więcej na stronie www.adgentes.misje.pl

 
Misjonarz na Wielki Post
piątek, 19 lutego 2016 12:48

Misjonarz na Post to podejmowana po raz trzeci ogólnopolska akcja duchowego wsparcia misjonarzy w Wielkim Poście przez np. modlitwę, post lub ofiarowanie   cierpienia.

W ubiegłym roku prawie 5000 osób wzięło udział w tej inicjatywie. Na całym świecie    pracuje 2085 misjonarzy z Polski, zatem wszystkich wspierały duchowo przynajmniej   dwie osoby. To było istotne zaplecze duchowe dla misjonarzy. Zachęcamy wszystkich uczestników, by kontynuowali duchową opiekę przez cały rok.

Projekt „Misjonarz na Post” jest wspólną inicjatywą najważniejszych polskich czasopism misyjnych. Honorowy patronat nad akcją objęli ks. abp Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański, Przewodniczący KEP oraz o. bp Jerzy Mazur SVD, Przewodniczący Komisji Misyjnej EP. W inicjatywę tę włączyło się do 17 lutego już 3 238 osób.

Więcej na stronie www.misjonarznapost.pl

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 8 z 30