Kulturowe puzzle Brazylii
wtorek, 18 października 2011 09:18

Kulturowe puzzle Brazylii

W przededniu Tygodnia Misyjnego, w imieniu Papieskich Dzieł Misyjnych AK
serdecznie zapraszam na spotkanie z bratem Krzysztofem Witą z fraterni Wspólnoty Taize
na spotkanie poświęcone kulturze
i ewangelizacji Brazylii.
Spotkanie odbędzie się w piątek, 21 października 2011 r.
w sali 101 WTL UŚ w Katowicach,
przy ul. Jordana 18 o godz. 18.30.
Warto wspomnieć, że Brazylia jest gospodarzem najbliższych Światowych Dni Młodzieży w 2013 r.
oraz ... Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w 2014 r.

ks. Grzegorz Wita

 
Rola misjologii w procesie nowej ewangelizacji
środa, 12 października 2011 20:42

Pragnę serdecznie zaprosić do udziału w otwartym sympozjum misjologicznym pt. "Rola misjologii w procesie nowej ewangelizacji", które odbędzie się w poniedziałek, 17 października br. w zespole pałacowo-plakat o sympozjum w Rudachklasztornym w Rudach (Raciborskich) koło Rybnika.

Początek o godz. 14.00.

W programie:

14.00 „Nowa ewangelizacja inspiracją dla misji ad gentes (Dz 26,28)”,
ks. dr hab. Jan Kochel, prof. UO,

14.30 „Ile teologii jest w misjologii? (RMis 32), ks. dr Mirosław Piesiur,

15.00 przerwa kawowa

15.30 „Idea ewangelizacji YOUCAT”, Piotr Sporek-Czakański, prezes Grupy eM Media,

 

Myślę, że będzie to dobre wprowadzenie do zbliżającego się Tygodnia Misyjnego.

Obok interesujących wykładów i dyskusji, atrakcją jest samo miejsce, warte nawiedzenia - pocysterski zespół pałacowo-klasztorny, który pięknie odnawia diecezja gliwicka.

Sympozjum towarzyszy Walnemu Zebraniu Stowarzyszenia Misjologów Polskich, które odbędzie się w godzinach przedpołudniowych.

Sympozjum, to dobra okazja do wycieczki osób zainteresowanych misjami po nowe inspiracje i na spacer po sympatycznym interesującym.

Zapraszam,

ks. Grzegorz Wita

 
Kazachstan - harmonijna mozaika kultur i religii
środa, 14 września 2011 10:43

Bajkonur, porzucone statki na pustyni, Borat (niestety ;=)(, była republika ZSRR, stepy, kolarstwo...
Co jeszcze wiemy o Kazachstanie? Przyjdź i się przekonaj, jakie jeszcze bogactwo mieści w sobie ten odległy, azjatycki kraj!

plakat o spotkaniu na temat Kazachstanu

O swych doświadczeniach i pracy w Kazachstanie opowiadać będzie ks. Rafał Lar - fideidonista (ksiądz diecezjalny), misjonarz w Kazachstanie.

Wtorek, 20 września, godz. 18.00 sala 101 Wydziału Teologicznego UŚ ul. Jordana 18, Katowice.

Serdecznie zapraszam,

ks. Grzegorz

 
IX Rajd Misyjny 18 czerwca 2011 r.
środa, 08 czerwca 2011 14:45

Program IX Rajdu Misyjnego Dzieła Misyjnego Archidiecezji Katowickiej (Bielsko - Szczyrk - Brenna) Raj Misyjny

godz. 8:30 zbiórka na parkingu PKS w Bielsku Białej przy ulicy Warszawskiej,

godz.9:00 wyruszamy autobusami do Szczyrku na Biały Krzyż, skąd rozpoczynamy wędrówkę szlakiem czerwonym a później czarnym do Chaty Grabowej. Wkoło rozciągają się wspaniałe widoki na góry otaczające Szczyrk. Trasa początkowo wiedzie przez las, później wygodną ścieżką, grzbietem Starego Gronia. Dalej szlak prowadzi na Horzelicę, skąd rozciągają się piękne widoki na Trzy Kopce, Równicę, pasmo Czantorii i Stożka. Schodzimy zielonym szlakiem do Brennej. Trasa w znacznej części prowadzi grzbietem stoku i łagodne schodzi w dół. Czas przejścia około 3h20’

godz. 14:30 Msza Święta w kaplicy Ośrodka rekolekcyjnego im. Św. Jadwigi, ul Leśników 38 w Brennej. Następnie przewidziany jest skromny poczęstunek oraz spotkanie z misjonarzami, wystawa misyjna, pokaz multimedialny, loteria i licytacja,zabawy dla dzieci, rozdanie dyplomów uczestnictwa. Datki zebrane podczas rajdu zostaną przekazane na pomoc dla Ośrodków Edukacyjnych Młodzieży w Mołdawii,

godz.18:30 odjazd autobusem z Brennej (parking przy ośrodku) do Bielska-Białej na dworzec PKS

Osoby nie mogące uczestniczyć w wędrówce górskiej szlakami Beskidów zapraszamy bezpośrednio do Brennej na Mszę Świętą o godz. 14:30.

Zapraszamy wszystkich misjonarzy, wolontariuszy i sympatyków misji do udziału w Rajdzie.
Prosimy dokonać zgłoszenia przez „Księgę gości” na stronie internetowej DMAK www.misje.archidiecezja.katowice.pl

Osoby chętne do aktywnego włączenia się w prowadzoną akcję proszę o kontakt: Anna Ciepiela /Sekretariat DMAK/ tel. 0502 677 495, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - Dniem cierpienia w intencji misji
środa, 08 czerwca 2011 14:42

Jan Paweł II napisał w encyklice Redemptoris missio: „Zbawcza wartość każdego cierpienia, przyjętego i ofiarowanego Bogu z miłością, wypływa z Ofiary Chrystusa, który wzywa członków swego Ciała Mistycznego do współudziału w swych udrękach, do dopełniania ich braków we własnym ciele (por. Koi l ,24). Misjonarzowi w jego ofierze winni towarzyszyć wierni i podtrzymywać go własną ofiarą. Dlatego też proszę tych wszystkich, którzy pełnią posługę duszpasterską wśród chorych, by pouczali ich o zbawczej wartości cierpienia i zachęcali do ofiarowania go Bogu za misjonarzy. Przez taką ofiarę chorzy stają się również misjonarzami.

W 1931 r., z inicjatywy Unii Misyjnej Duchowieństwa, zorganizowano w Rzymie z okazji Zielonych Świąt Dzień Chorych dla Misji Katolickich. W następnym roku uczestniczyło w obchodach tego dnia 156 diecezji i ponad 200 tyś. chorych. Z okazji Jubileuszu Odkupienia w 1933 r. w dwustu diecezjach włoskich zgromadziło się na Zesłanie Ducha Świętego ponad 260 tyś. chorych. Rozwinęła się też korespondencja z chorymi i proces włączania coraz większej ich liczby w dzieło misyjne Kościoła. W 1940 r. liczba chorych włączonych w wielkie dzieło modlitwy w intencji misji sięgnęła 400 tysięcy.

Więcej na http://www.missio.org.pl

 
Szkoła Animatorów Misyjnych I stopnia
środa, 08 czerwca 2011 14:11

Szkoła Animatorów Misyjnych

Szkoła Animatorów Misyjnych 1 stopniaSzkoła Animatorów Misyjnych I st. odbędzie się w dniach 26- 29 czerwca 2011 r. w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia3132następnaostatnia »

Strona 31 z 32