IX Rajd Misyjny 18 czerwca 2011 r.
środa, 08 czerwca 2011 14:45

Program IX Rajdu Misyjnego Dzieła Misyjnego Archidiecezji Katowickiej (Bielsko - Szczyrk - Brenna) Raj Misyjny

godz. 8:30 zbiórka na parkingu PKS w Bielsku Białej przy ulicy Warszawskiej,

godz.9:00 wyruszamy autobusami do Szczyrku na Biały Krzyż, skąd rozpoczynamy wędrówkę szlakiem czerwonym a później czarnym do Chaty Grabowej. Wkoło rozciągają się wspaniałe widoki na góry otaczające Szczyrk. Trasa początkowo wiedzie przez las, później wygodną ścieżką, grzbietem Starego Gronia. Dalej szlak prowadzi na Horzelicę, skąd rozciągają się piękne widoki na Trzy Kopce, Równicę, pasmo Czantorii i Stożka. Schodzimy zielonym szlakiem do Brennej. Trasa w znacznej części prowadzi grzbietem stoku i łagodne schodzi w dół. Czas przejścia około 3h20’

godz. 14:30 Msza Święta w kaplicy Ośrodka rekolekcyjnego im. Św. Jadwigi, ul Leśników 38 w Brennej. Następnie przewidziany jest skromny poczęstunek oraz spotkanie z misjonarzami, wystawa misyjna, pokaz multimedialny, loteria i licytacja,zabawy dla dzieci, rozdanie dyplomów uczestnictwa. Datki zebrane podczas rajdu zostaną przekazane na pomoc dla Ośrodków Edukacyjnych Młodzieży w Mołdawii,

godz.18:30 odjazd autobusem z Brennej (parking przy ośrodku) do Bielska-Białej na dworzec PKS

Osoby nie mogące uczestniczyć w wędrówce górskiej szlakami Beskidów zapraszamy bezpośrednio do Brennej na Mszę Świętą o godz. 14:30.

Zapraszamy wszystkich misjonarzy, wolontariuszy i sympatyków misji do udziału w Rajdzie.
Prosimy dokonać zgłoszenia przez „Księgę gości” na stronie internetowej DMAK www.misje.archidiecezja.katowice.pl

Osoby chętne do aktywnego włączenia się w prowadzoną akcję proszę o kontakt: Anna Ciepiela /Sekretariat DMAK/ tel. 0502 677 495, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - Dniem cierpienia w intencji misji
środa, 08 czerwca 2011 14:42

Jan Paweł II napisał w encyklice Redemptoris missio: „Zbawcza wartość każdego cierpienia, przyjętego i ofiarowanego Bogu z miłością, wypływa z Ofiary Chrystusa, który wzywa członków swego Ciała Mistycznego do współudziału w swych udrękach, do dopełniania ich braków we własnym ciele (por. Koi l ,24). Misjonarzowi w jego ofierze winni towarzyszyć wierni i podtrzymywać go własną ofiarą. Dlatego też proszę tych wszystkich, którzy pełnią posługę duszpasterską wśród chorych, by pouczali ich o zbawczej wartości cierpienia i zachęcali do ofiarowania go Bogu za misjonarzy. Przez taką ofiarę chorzy stają się również misjonarzami.

W 1931 r., z inicjatywy Unii Misyjnej Duchowieństwa, zorganizowano w Rzymie z okazji Zielonych Świąt Dzień Chorych dla Misji Katolickich. W następnym roku uczestniczyło w obchodach tego dnia 156 diecezji i ponad 200 tyś. chorych. Z okazji Jubileuszu Odkupienia w 1933 r. w dwustu diecezjach włoskich zgromadziło się na Zesłanie Ducha Świętego ponad 260 tyś. chorych. Rozwinęła się też korespondencja z chorymi i proces włączania coraz większej ich liczby w dzieło misyjne Kościoła. W 1940 r. liczba chorych włączonych w wielkie dzieło modlitwy w intencji misji sięgnęła 400 tysięcy.

Więcej na http://www.missio.org.pl

 
Szkoła Animatorów Misyjnych I stopnia
środa, 08 czerwca 2011 14:11

Szkoła Animatorów Misyjnych

Szkoła Animatorów Misyjnych 1 stopniaSzkoła Animatorów Misyjnych I st. odbędzie się w dniach 26- 29 czerwca 2011 r. w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie.

Więcej…
 
Wielkanoc 2011
piątek, 22 kwietnia 2011 20:27

Arykańskie zmartwychwstanie

Współpracownikom i sympatykom Papieskich Dzieł Misyjnych w Archidiecezji Katowickiej,
wszystkim, którym bliskie są sprawy misji oraz odwiedzającym tę witrynę,
najserdeczniejsze życzenia głębokiego i poruszającego przeżycia Świąt Zmartwychwstania Pańskiego,
odkrycia, że TO wszystko stało się dla nas i wciąż jest aktualną propozycją Bożej Miłości,
obyśmy odkrywali obecność Żyjącego Jezusa pośród naszych codziennych zajęć,
abyśmy byli Jego apostołami wobec zmęczonego świata...

ks. Grzegorz Wita
dyr. PDMAK

 
Nie tylko tango, czyli o Argentynie od zakrystii...
poniedziałek, 18 kwietnia 2011 07:51

Plakat zapraszający na spotkanie o Argentynie

 

Serdecznie zapraszam na spotkanie z ks. Ireneuszem Kliche, kapłanem archidiecezji katowickiej, pracującym na misjach w Argentynie.

Spotkanie będzie miało miejsce w środę wielkanocną 27 kwietnia w sali 101 Wydziału Teologicznego UŚ przy ul. Jordana 18 w Katowicach.

 
Spotkanie z misjonarzami w klubie Wysoki Zamek
niedziela, 20 marca 2011 20:34

Spotkanie z misjonarzami w klubie Wysoki Zamek W katowickim klubie Wysoki Zamek przy ul. Gliwickiej 96a (wejście od ul. Janasa) w dniu 24.03.2011 o g. 19.30 będzie miało miejsce spotkanie z misjonarzami, Ojcami Białymi: o. Dariuszem Zielińskim i Otto Katto Asimwe. Poświęcone będzie tematyce Algierii i tragicznej historii znanej z filmu "Ludzie Boga".

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia21222324252627282930następnaostatnia »

Strona 29 z 30