Konkurs Misyjny PDMAK poświęcony Paulinie Jaricot
czwartek, 26 stycznia 2012 21:26

Paulina Jaricot

Serdecznie zapraszam i zachęcam do wzięcia udziału w konkursie poświęconym osobie i działalności Pauliny Jaricot - pomysłodawczyni Żywego Różańca i Dzieła Rozkrzewiania Wiary. 9 stycznia 2012 r. minęła 150 rocznica śmierci tej nieprzeciętnej kobiety, służebnicy Bożej. Stąd idea i pomysł, aby jej zamierzenia i osiągnięcia uczynić przedmiotem zainteresowania szerszych kręgów.

Konkurs skierowany jest do dwóch grup adresatów: uczniów szkół podstawowych (kategoria plastyczna) oraz gimnazjalistów (kategoria literacka).

Szczegóły zawarte są w Regulaminie konkursu.

Prace konkursowe (można przysłać wszystkie prace wykonane przez uczniów), przygotowane według wskazań regulaminu, należy nadsyłać do dnia 4 kwietnia 2012 r. na adres:

Papieskie Dzieła Misyjne Archidiecezji Katowickiej
Konkurs Misyjny
ul. Towarowa 2
skr. pocztowa 77
41-400 Mysłowice

Uroczyste zakończenie konkursu odbędzie się podczas Spotkania Środowisk Misyjnych Archidiecezji Katowickiej w dniu 21 kwietnia 2012 r. w parafii św. Wojciecha w Mikołowie.

W wypadku pytań proszę kierować zapytania na adres poczty elektronicznej: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Życząc owocnych poszukiwań i realizacji pomysłów na prace konkursowe, serdecznie pozdrawiam, Szczęść Boże!

ks. Grzegorz Wita

Przydatne dokumenty:
- Inscenizacja o Paulinie Jaricot
- Historia PDMD - Inscenizacja Misyjna
- Krótki życiorys Pauliny Jaricot
- bł. Jan Paweł II o Paulinie Jaricot
- Regulamin konkursu

Polecam też konspekty katechez, film i inne opracowania zawarte w Misyjnych Materiałach Liturgicznych 2012 dostępnych na każdej parafii.

 
Zaproszenie
czwartek, 19 stycznia 2012 21:13

Chcę serdecznie zaprosić do zaangażowania się w następujące plany PDMAK, które będą realizowane w niedalekiej przyszłości (więcej szczegółów wkrótce):

1. Konkurs Misyjny poświęcony historii i dokonaniom Pauliny Jaricot – założycielki Żywego Różańca i Dzieła Rozkrzewiania Wiary. Adresowany dla szkół podstawowych (plastyczny) i gimnazjów (literacki). Termin nadsyłania prac 04.04, rozdanie nagród 21.04. Wkrótce regulamin i inne pomoce.

2. Spotkanie Środowisk Misyjnych Archidiecezji Katowickiej – 21 kwietnia 2012 r. w parafii św. Wojciech w Mikołowie. Na to spotkanie zapraszam wszystkie Koła i Ogniska Misyjne, dorosłych i dzieci.

3. Archidiecezjalna Szkoła Animatora Misyjnego (ASAM), która odbędzie się w dniach 22-24 czerwca w domu rekolekcyjnym parafii pw. św. Teresy w Rybniku Chwałowicach. Całkowity koszt wraz z wyżywieniem 100 zł.

Zainteresowanych zapraszam do kontaktu poprzez e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Pozdrawiam,
ks. Grzegorz Wita

 
Boże Narodzenie 2011
środa, 21 grudnia 2011 20:15

chińska Matka Boża

Wcielenie Bożego Słowa przynosi pełne nadziei konsekwencje dla całego świata, umacnia ludzi dobrej woli, zapewniając im harmonię i pewność, że ich działania poddane objawiającej się Prawdzie mają głęboki i zbawczy sens.

Wszystkim sympatykom Papieskich Dzieł Misyjnych, na czas świąteczny i wszystkie dni Nowego Roku 2012, życzę obfitości Bożego błogosławieństwa, owocnej współpracy z darami Ducha Świętego we wszystkich sferach zawodowego i prywatnego życia, zwłaszcza służących urzeczywistnianiu Królestwa Bożego na ziemi

ks. Grzegorz Wita

 
Opowieści z zachodniej Ukrainy
poniedziałek, 05 grudnia 2011 21:17

Tak blisko i wciąż tak daleko... Polska i Ukraina.
Połączone ostatnio projektem Euro 2012. Jednak Ukraina to coś więcej. I to zdecydowanie.

Ukraina

O swoich doświadczeniach podczas kilkuletniego już pobytu we Lwowie i kapłańskiej posłudze opowiadać będzie
ks. Jacek Kocur.

Zapraszamy na Wydział Teologiczny UŚ do Katowic przy ul. Jordana w poniedziałek 12 grudnia na godz. 17.30.

 
Idea żywego różańca - w 150 rocznicę śmierci jego założycielki Pauliny Jaricot
niedziela, 27 listopada 2011 20:39

Paulina Jaricot Serdecznie zapraszam na wykład otwarty, który przedstawię dla Klubu Inteligencji Katolickiej w dniu 13 grudnia 2011 r. pt. "Idea żywego różańca w 150 rocznicę śmierci jej pomysłodawczyni Pauliny Jaricot". Różaniec misyjnySpotkanie rozpocznie się o godz. 18.00 w salkach parafialnych ojców oblatów w Katowicach Koszutce ul. Misjonarzy Oblatów NMP 12.
ks. Grzegorz Wita

Film o życiu Służebnicy Bożej Paulinie Jaricot (wersja portugalska).

 
Adwentowe spotkanie z Rodzicami i Krewnymi Misjonarzy
niedziela, 27 listopada 2011 20:04

W II Niedzielę Adwentu, w dniu 11 grudnia 2011 r, w parafii pw. św. Barbary w Katowicach Giszowcu Adwentowe świece odbędzie się Adwentowe spotkanie z Rodzicami i Krewnymi misjonarzy archidiecezji katowickiej.
O godz. 14.00 w kaplicy Bożego Miłosierdzia celebrowana będzie Eucharystia w intencji żyjących i zmarłych Krewnych misjonarzy, a po niej w domu parafialnym spotkanie przy kawie czy herbacie.
Rodziny i środowiska, które "zaowocowały" misyjną posługą, polecamy Waszej modlitwie.

 
« pierwszapoprzednia21222324252627282930następnaostatnia »

Strona 28 z 31