Zaproszenie
czwartek, 19 stycznia 2012 21:13

Chcę serdecznie zaprosić do zaangażowania się w następujące plany PDMAK, które będą realizowane w niedalekiej przyszłości (więcej szczegółów wkrótce):

1. Konkurs Misyjny poświęcony historii i dokonaniom Pauliny Jaricot – założycielki Żywego Różańca i Dzieła Rozkrzewiania Wiary. Adresowany dla szkół podstawowych (plastyczny) i gimnazjów (literacki). Termin nadsyłania prac 04.04, rozdanie nagród 21.04. Wkrótce regulamin i inne pomoce.

2. Spotkanie Środowisk Misyjnych Archidiecezji Katowickiej – 21 kwietnia 2012 r. w parafii św. Wojciech w Mikołowie. Na to spotkanie zapraszam wszystkie Koła i Ogniska Misyjne, dorosłych i dzieci.

3. Archidiecezjalna Szkoła Animatora Misyjnego (ASAM), która odbędzie się w dniach 22-24 czerwca w domu rekolekcyjnym parafii pw. św. Teresy w Rybniku Chwałowicach. Całkowity koszt wraz z wyżywieniem 100 zł.

Zainteresowanych zapraszam do kontaktu poprzez e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Pozdrawiam,
ks. Grzegorz Wita

 
Boże Narodzenie 2011
środa, 21 grudnia 2011 20:15

chińska Matka Boża

Wcielenie Bożego Słowa przynosi pełne nadziei konsekwencje dla całego świata, umacnia ludzi dobrej woli, zapewniając im harmonię i pewność, że ich działania poddane objawiającej się Prawdzie mają głęboki i zbawczy sens.

Wszystkim sympatykom Papieskich Dzieł Misyjnych, na czas świąteczny i wszystkie dni Nowego Roku 2012, życzę obfitości Bożego błogosławieństwa, owocnej współpracy z darami Ducha Świętego we wszystkich sferach zawodowego i prywatnego życia, zwłaszcza służących urzeczywistnianiu Królestwa Bożego na ziemi

ks. Grzegorz Wita

 
Opowieści z zachodniej Ukrainy
poniedziałek, 05 grudnia 2011 21:17

Tak blisko i wciąż tak daleko... Polska i Ukraina.
Połączone ostatnio projektem Euro 2012. Jednak Ukraina to coś więcej. I to zdecydowanie.

Ukraina

O swoich doświadczeniach podczas kilkuletniego już pobytu we Lwowie i kapłańskiej posłudze opowiadać będzie
ks. Jacek Kocur.

Zapraszamy na Wydział Teologiczny UŚ do Katowic przy ul. Jordana w poniedziałek 12 grudnia na godz. 17.30.

 
Idea żywego różańca - w 150 rocznicę śmierci jego założycielki Pauliny Jaricot
niedziela, 27 listopada 2011 20:39

Paulina Jaricot Serdecznie zapraszam na wykład otwarty, który przedstawię dla Klubu Inteligencji Katolickiej w dniu 13 grudnia 2011 r. pt. "Idea żywego różańca w 150 rocznicę śmierci jej pomysłodawczyni Pauliny Jaricot". Różaniec misyjnySpotkanie rozpocznie się o godz. 18.00 w salkach parafialnych ojców oblatów w Katowicach Koszutce ul. Misjonarzy Oblatów NMP 12.
ks. Grzegorz Wita

Film o życiu Służebnicy Bożej Paulinie Jaricot (wersja portugalska).

 
Adwentowe spotkanie z Rodzicami i Krewnymi Misjonarzy
niedziela, 27 listopada 2011 20:04

W II Niedzielę Adwentu, w dniu 11 grudnia 2011 r, w parafii pw. św. Barbary w Katowicach Giszowcu Adwentowe świece odbędzie się Adwentowe spotkanie z Rodzicami i Krewnymi misjonarzy archidiecezji katowickiej.
O godz. 14.00 w kaplicy Bożego Miłosierdzia celebrowana będzie Eucharystia w intencji żyjących i zmarłych Krewnych misjonarzy, a po niej w domu parafialnym spotkanie przy kawie czy herbacie.
Rodziny i środowiska, które "zaowocowały" misyjną posługą, polecamy Waszej modlitwie.

 
Nowy Pasterz metropolii katowickiej
czwartek, 03 listopada 2011 17:42

arcybiskup Wiktor Skworc29 października 2011 r. została ogłoszona nominacja Ojca Świętego Benedykta XVI mianująca księdza bpa Wiktora Skworca arcybiskupem metropolitą katowickim.
Nowomianowany Pasterz Kościoła katowickiego ma ogromne doświadczenie misyjne, gdyż m.in. przez dziesięć lat przewodniczył Komisji Episkopatu ds. Misji (2001-2011). Żywe zainteresowanie misjami prowadziło do licznych odwiedzin misjonarzy na całym świecie. Bp Skworc wizytował placówki misyjne w Boliwii, Brazylii, Peru, Ekwadorze, Republice Środkowoafrykańskiej, Czadzie, Republice Kongo, Rwandzie, Burundii, Kazachstanie. Zaangażowanie bpa Skworca w sprawę misji przejawiało się również poprzez troskę o sprawy materialne misjonarzy: wsparcie finansowe, wsparcie projektów, ubezpieczenia misjonarzy świeckich.
Bliskie sercu ks. abp Wiktora Skworca jest zaangażowanie w animację misyjną w Polsce - szczególnie promował kolędników misyjnych i zachęcał kapłanów diecezjalnych do podjęcia posługi misyjnej. Ksiądz Arcybiskup jest członkiem watykańskiej Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów.

Życzymy wiele błogosławieństwa w pasterskim posługiwaniu Kościołowi katowickiemu!

 
« pierwszapoprzednia2122232425262728następnaostatnia »

Strona 26 z 28