IX Krajowy Kongres Misyjny Dzieci
środa, 22 lutego 2012 22:21

"Budujemy most misyjny z bł. Janem Pawłem II" tak brzmi hasło przewodnie IX Krajowego Kongresu Misyjnego Dzieci, który odbędzie się w dniu 26 maja w parku Wyższego Seminarium Duchownego diecezji warszawsko-praskiej w Warszawie przy ul. Mehoffera 2.

Plakat Misyjnego Kongresu Dzieci
Program:
9.00    rejestracja grup
10.00  otwarcie Kongresu i animacja muzyczna
11.15  zabawy, konkursy i inne atrakcje przygotowane przez misjonarzy lub animatorów
12.30  finał konkursu "Mój szkolny kolega z misji"
13.00  Eucharystia pod przew. abp. Henryka Hosera SAC
14.00  posłanie i zakończenie Kongresu

Uczestnicy Kongresu z archidiecezji katowickiej są proszeni o przygotowanie strojów nawiązujących do białego koloru przypisanego w misyjnym różańcu Europie.

Grupom, które przyjadą wcześniej lub chcą pozostać dłużej, PDMD proponuje nawiedzenie sanktuarium w Niepokalanowie, grobu bł. ks. Jerzego czy Świątyni Bożej Opatrzności. Zachęca także do przeżycia edukacyjnej przygody w Centrum Nauki Kopernik.

Więcej informacji na stronie PDMD.

 
Misyjne Materiały Liturgiczne
środa, 22 lutego 2012 21:42

Misyjne Materiały Liturgiczne 2012

Na każdej parafii pojawiły się Misyjne Materiały Liturgiczne na Wielki Post, okres wielkanocny i Biały Tydzień 2012 r. opracowane przez centralę Papieskich Dzieł Misyjnych w Warszawie.

Zawierają wiele interesujących i praktycznych materiałów, które można wykorzystać w parafialnej animacji i formacji misyjnej np.: misyjne rozważania Drogi Krzyżowej, pomoce na II niedzielę Wielkiego Postu, czyli niedzielę wsparcia dzieła Ad Gentes, informacje do wykorzystania podczas Dnia modlitw i postu za misjonarzy męczenników (także spis zamordowanych misjonarzy w 2011 r.), nabożeństwa misyjne na Niedzielę Dobrego Pasterza, Dzień Modlitw za Kościół w Chinach, uroczystość Zesłania Ducha Świętego, obrzęd przyjęcia dzieci do PDMD w Białym Tygodniu. A także, co winno zaciekawić wszystkich uczestników konkursu o Paulinie Jaricot - trzy konspekty katechez jej poświęcone (na różnych poziomach szkolnych), inscenizacja (kolejna!) o Paulinie oraz film na DVD pt. "Bądźmy misjonarzami Pauliną Marią Jaricot".
Zachęcam serdecznie do skorzystania z tych pomocy! Wystarczy poprosić swego Księdza Proboszcza o ich udostępnienie.

 
Spotkanie Referentów Misyjnych Archidiecezji Katowickiej
środa, 22 lutego 2012 21:26

bazylika w Mikołowie

Wszystkie Osoby odpowiedzialne za misje i animację misyjną w swych Zakonach, Zgromadzeniach czy innych Wspólnotach serdecznie zapraszam na spotkanie organizacyjne przed Kongresem Misyjnym Archidiecezji Katowickiej. Spotkanie odbędzie się w auli św. Piusa X przy parafii św. Wojciecha w Mikołowie przy ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego 2 o godz. 15.30.
ks. Grzegorz Wita

 
VII Rodzinny Festiwal Misyjny w Jejkowicach (Zmiana terminu!)
środa, 22 lutego 2012 21:19

Ze względu na ogłoszoną żałobę narodową Festyn zostaje przeniesiony na dzień 20 marca br.

Zadaniem PDMAK jest integrowanie i koordynowanie animacji misyjnej w archidiecezji katowickiej. Dlatego z radością chcę informować o misyjnych inicjatywach podejmowanych przez różne środowiska.

Zapraszam na VII Rodzinny Festyn Misyjny, który odbędzie się pod hasłem "Niech zakwitnie miłość" w dniu 6 marca od godz. 16.00 w szkole podstawowej im. Jana III Sobieskiego przy ul. Głównej 42 w Jejkowicach (k. Rybnika). W programie przewidziano spotkania z ciekawymi ludźmi, występy artystyczne, pokaz filmów misyjnych, loterię fantową wspierającą pomoc dla głodujących dzieci, wystawę misyjną i inne atrakcje. Koordynatorką projektu jest siostra Sabina Doktór SDS.

Zapraszam!

 
Konkurs Misyjny PDMAK poświęcony Paulinie Jaricot
czwartek, 26 stycznia 2012 21:26

Paulina Jaricot

Serdecznie zapraszam i zachęcam do wzięcia udziału w konkursie poświęconym osobie i działalności Pauliny Jaricot - pomysłodawczyni Żywego Różańca i Dzieła Rozkrzewiania Wiary. 9 stycznia 2012 r. minęła 150 rocznica śmierci tej nieprzeciętnej kobiety, służebnicy Bożej. Stąd idea i pomysł, aby jej zamierzenia i osiągnięcia uczynić przedmiotem zainteresowania szerszych kręgów.

Konkurs skierowany jest do dwóch grup adresatów: uczniów szkół podstawowych (kategoria plastyczna) oraz gimnazjalistów (kategoria literacka).

Szczegóły zawarte są w Regulaminie konkursu.

Prace konkursowe (można przysłać wszystkie prace wykonane przez uczniów), przygotowane według wskazań regulaminu, należy nadsyłać do dnia 4 kwietnia 2012 r. na adres:

Papieskie Dzieła Misyjne Archidiecezji Katowickiej
Konkurs Misyjny
ul. Towarowa 2
skr. pocztowa 77
41-400 Mysłowice

Uroczyste zakończenie konkursu odbędzie się podczas Spotkania Środowisk Misyjnych Archidiecezji Katowickiej w dniu 21 kwietnia 2012 r. w parafii św. Wojciecha w Mikołowie.

W wypadku pytań proszę kierować zapytania na adres poczty elektronicznej: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Życząc owocnych poszukiwań i realizacji pomysłów na prace konkursowe, serdecznie pozdrawiam, Szczęść Boże!

ks. Grzegorz Wita

Przydatne dokumenty:
- Inscenizacja o Paulinie Jaricot
- Historia PDMD - Inscenizacja Misyjna
- Krótki życiorys Pauliny Jaricot
- bł. Jan Paweł II o Paulinie Jaricot
- Regulamin konkursu

Polecam też konspekty katechez, film i inne opracowania zawarte w Misyjnych Materiałach Liturgicznych 2012 dostępnych na każdej parafii.

 
Zaproszenie
czwartek, 19 stycznia 2012 21:13

Chcę serdecznie zaprosić do zaangażowania się w następujące plany PDMAK, które będą realizowane w niedalekiej przyszłości (więcej szczegółów wkrótce):

1. Konkurs Misyjny poświęcony historii i dokonaniom Pauliny Jaricot – założycielki Żywego Różańca i Dzieła Rozkrzewiania Wiary. Adresowany dla szkół podstawowych (plastyczny) i gimnazjów (literacki). Termin nadsyłania prac 04.04, rozdanie nagród 21.04. Wkrótce regulamin i inne pomoce.

2. Spotkanie Środowisk Misyjnych Archidiecezji Katowickiej – 21 kwietnia 2012 r. w parafii św. Wojciech w Mikołowie. Na to spotkanie zapraszam wszystkie Koła i Ogniska Misyjne, dorosłych i dzieci.

3. Archidiecezjalna Szkoła Animatora Misyjnego (ASAM), która odbędzie się w dniach 22-24 czerwca w domu rekolekcyjnym parafii pw. św. Teresy w Rybniku Chwałowicach. Całkowity koszt wraz z wyżywieniem 100 zł.

Zainteresowanych zapraszam do kontaktu poprzez e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Pozdrawiam,
ks. Grzegorz Wita

 
« pierwszapoprzednia212223242526272829następnaostatnia »

Strona 26 z 29