I Archidiecezjalna Pielgrzymka Wspólnot Żywego Różańca
niedziela, 14 października 2012 15:23

Wszystkie wspólnoty związane z modlitwą różańcową, zwłaszcza Róże Żywego Różańca, serdecznie zapraszam w sobotę 20 października br. do katowickiej katedry na wspólne świętowanie.

W programie:

11.00 słowo  ks. Zbigniewa Koconia, moderatora „Żywego Różańca” i ks. dr. Grzegorza Wity, delegata biskupiego ds. misji,
11.30 nabożeństwo różańcowe,
12.00 Eucharystia pod przewodnictwem abp. Wiktora Skworca
13.00 drobny poczęstunek na deptaku przed Wydziałem Teologicznym.

Zapraszamy Róże różańcowe, aby przybyły wraz ze swoimi sztandarami.

Chcemy doświadczyć mocy modlitwy i radości ze wspólnoty, a także upamiętnić postać założycielki S.B. Pauliny Jaricot.

Paulina Jaricot tworząc w 1822 r. dzieło uniwersalnej pomocy misjom, pod nazwą Dzieła Rozkrzewiania Wiary, w cztery lata później, stworzyła wielkie zaplecze modlitewne w postaci Róż Żywego Różańca. Zapragnęła uczynić różaniec modlitwą wszystkich i otoczyć nią cały świat. Sama uważała się za pierwszą zapałkę, którą Bóg się posłużył, by rozpalić wielki ogień.

Paulina postanowiła przyjąć ten sam sposób, który był skuteczny przy organizowaniu Dzieła Rozkrzewiania Wiary. Jednakże w miejsce dziesiątek wprowadziła   piętnastki – tyle ile było tajemnic różańcowych. Każda z osób piętnastki zobowiązywała się do odmawiania dziesiątka różańca dziennie i do rozważania otrzymanej w drodze losowania tajemnicy.

Po ogłoszeniu przez Jana Pawła II tajemnic światła Żywy Różaniec Misyjny gromadzi 20 członków.

W skład dwudziestki wchodzą różni ludzie, jak to określiła Paulina: dobrzy, przeciętni oraz inni, którzy mają jedynie dobrą wolę. Tych ludzi łączy jednak coś więcej niż zgodność charakterów i wzajemna sympatia – jednoczą ich pragnienia i intencje. W ten sposób Żywy Różaniec osiąga wspaniałą wartość – wszyscy modlą się o czyjeś nawrócenie, o łaskę bardzo komuś potrzebną, a przede wszystkim w intencjach misji. Tak więc Różaniec jednoczy serca. I stopniowo członkowie stają się zjednoczeni w modlitwie ze wszystkimi ludami świata.

 
Tydzień Misyjny 2012
sobota, 06 października 2012 15:01

Wkrótce przeżywać będziemy tegoroczny Tydzień Misyjny, który przypada na dni 21 - 28 października.
Jego hasło to: "Głosić wiarę z radością".

Plakat Tygodnia Misyjnego


Uprzejmie proszę o nadsyłanie planowanych w związku z tym czasem wydarzeń, spotkań, nabożeństw,
o których warto byłoby poinformować poprzez  witrynę PDM AK.

Uwadze Księży proboszczów polecam możliwość zaproszenie do parafii w niedzielę 28 października p. Magdaleny, która zostaje posłana przez naszą archidiecezję do Peru jako misjonarka świecka.

Kontakt: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 
Pielgrzymka do Ziemi Świętej 2013
środa, 19 września 2012 09:06

Serdecznie zapraszam środowiska misyjne (i nie tylko) do wzięcia udziału w pielgrzymce do Ziemi Świętej organizowanej przez Dzieło Misyjne Archidiecezji Katowickiej. Termin: 10-17 lutego 2013 r. Koszt (w zależności od liczby uczestników): 1 200 - 1 400 USD. Wylot i powrót na lotnisko w Katowicach Pyrzowicach.Oprócz podstawowego programu pielgrzymkowego chciałbym zaproponować kilka akcentów misyjnych.
Proszę rozważyć tę propozycję i zgłaszać swą chęć uczestnictwa. Choć to luty przyszłego roku, to pewne decyzje należałoby już podjąć. Zarezerwowałem miejsca w samolocie, ale nie będą czekały długo. Proszę o decyzje i sygnały do połowy października. Adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .
Wylot byłby o godz. 1 w nocy z soboty na niedzielę, zatem cały dzień na zwiedzanie, a powrót w niedzielę o godz. 16.30 z Tel Avivu, co także umożliwia program zwiedzania do 12-13. Tym samym wychodzi 7,5 dnia pielgrzymowania!

Zachęcam do zgłaszania swej chęci wyjazdu! Pojawili się pierwsi chętni!

 
Różańcowy Most Misyjny: Ziemia Święta - Śląsk - Misje
piątek, 14 września 2012 20:51

 

Rozancowy Most Misyjny

Celem projektu „Różańcowy Most Misyjny” jest wzrost odpowiedzialności za Kościół powszechny wiernych z archidiecezji katowickiej oraz doświadczenie współtworzenia go.
Założenie to będzie realizowane poprzez ufundowanie różańców dla misji.
Przy okazji wsparcie otrzymują także chrześcijanie w Ziemi Świętej (zakup różańców, danie pracy chrześcijańskim spółdzielniom w Betlejem) oraz obdarowanie nimi katolików z placówek misyjnych prowadzonych przez śląskich misjonarzy.
Uczestnikom nabożeństw październikowych będą proponowane różańce oraz modlitwa na nich przez cały miesiąc.
Różańce zebrane na koniec października, zostaną wysłane do parafii misyjnych, a pozyskane środki przeznaczone na dzieła misyjne prowadzone przez archidiecezję.
Oferowane są dwa rodzaje różańców: standardowy po 7 zł oraz z zapięciem (umożliwiającym noszenie na szyi) za 9 zł.

Serdecznie zapraszam do współpracy poprzez pomoc w dystrybucji różańców a także informowania czy aby gdzieś nie zabrakło...

Projekt swym patronatem otoczyły lokalne media katolickie: Gość Niedzielny i radio eM.

Różańce zostały poprzez Księży Dziekanów przekazane na parafie. Statystycznie przypada jedna paczka (12 sztuk) na parafię. Gdyby komuś zabrakło, proszę o kontakt z "punktem dystrybucji awaryjnej".
Dziś (6 października) odebrałem kolejną przesyłkę z Betlejem. W sumie rozdzielonych zostało 12 000 różańców (!!!)

(stan na dzień 6 października)

- Katowice, Wydział Duszpasterski (40 paczek),
- Rybnik, parafia św. Józefa, ojcowie franciszkanie), (30 paczek),
- Tychy, parafia Miłosierdzia Bożego (20 paczek),
- Jastrzębie Zdrój, parafia Matki Kościoła (20 paczek), od 7 października,

Wszystkim za pomoc, zrozumienie i zaangażowanie, serdecznie dziękuję!
-

w Betlejem

 

2 rodzaje różańców

Paczki

dla dekanatów

 
Wolontariusze z pomocą na misjach
środa, 08 sierpnia 2012 07:00

Na początku sierpnia trójka młodych wolontariuszy wyjechała z pomocą na placówki misyjne prowadzone przez misjonarzy archidiecezji katowickiej:

- nowożeńcy Ania i Rafał do parafii w Chingombe w Zambii,
- Łucja do parafii w Szczucińsku w Kazachstanie.

Życzymy im obfitości Bożej łaski oraz owocnych doświadczeń Kościoła misyjnego.

 
Wrześniowe spotkanie środowiska misyjnego archidiecezji katowickiej
środa, 08 sierpnia 2012 06:50

Pragnę serdecznie zaprosić  animatorów kół misyjnych oraz osoby zainteresowane misjami na spotkanie w dniu 1 września do parafii pw. św. Pawła Apostoła w Rudzie Śląskiej Nowym Bytomiu (Plac bł. Jana Pawła II 5). Planowany program:
godz. 15.15 spotkanie formacyjne animatorów misyjnych,
godz. 16.00 otwarte spotkanie (wykład i dyskusja),
godz. 17.00 nabożeństwo misyjne.

Serdecznie zapraszam i oczekuję spotkania.

ks. Grzegorz Wita

 
« pierwszapoprzednia21222324252627282930następnaostatnia »

Strona 24 z 31