Głosimy Jezusa Ukrzyżowanego!
środa, 06 lutego 2013 22:45

folder o krzyżu folder o krzyżu

 

Powoli ruszamy z projektem na zbliżający się Wielki Post Roku Wiary.

 

 

Celem jest wzrost świadomości Kogo możemy i mamy zaproponować światu oraz pomoc misjonarzom w zdobyciu samochodów,
dzięki którym będą mogli głosić prawdy o Ukrzyżowanym i Żyjącym Jezusie.


O krzyże proszę się już pytać w parafiach, a dostarczę je po 18 lutego...

Od 9 do 17 lutego jestem wraz z pielgrzymką Dzieła Misyjnego Archidiecezji Katowickiej w Ziemi Świętej.

ks. Grzegorz Wita

 
Kilka zapowiedzi misyjnych wydarzeń
piątek, 25 stycznia 2013 22:22

1. Do parafii docierają folderki - podsumowanie i podziękowanie za "Różańcowy Most Misyjny". Chciałbym, aby dotarły do każdego, kto zaangażował się w tę, jakże owocną akcję. Proszę Was o pomoc w dystrybucji. Powinno pojawić się po kilkanaście sztuk na każdej parafii.
Gdyby brakło folderków, krążą też małe kalendarzyki Dzieła Misyjnego Archidiecezji Katowickiej. Już z odświeżonym adresem i aktualnym numerem konta.

2. Grupom Kolędników Misyjnych serdecznie gratuluję! Tym, które przysłały zdjęcia dziękuję. Jak na razie wiem, że Kolędowanie odbyło się w następujących wspólnotach: Świerklany, Lubomia, Bykowina, Góra, Knurów, Mikołów, Bzie Zameckie, Wisła Wielka, Kosztowy, Studzienka, Kryry, Chwałęcice, Wola, Bielszowice, Żory, Jankowice Rybnickie, Panewniki.
Gdyby gdzieś jeszcze, to proszę dać mi znać. Podobnie gdyby nie dotarły dyplomy z Warszawy, to proszę o kontakt. Grupy, które zebrane środki przekazały przeze mnie, proszę o cierpliwość, dyplomy jeszcze nie dotarły do mnie z centrali. Jak na razie wiadomo mi o zebranej sumie w okolicach 30 000 zł.

3. Powoli też klaruje się kolejny projekt, o którym wspominałem - propozycja krzyża wpisanego w Imię Jezus. Zatytułowany projekt został: "Głosimy Jezusa ukrzyżowanego!" i będzie ukierunkowany na pozyskiwanie środków dofinansowania zakupu samochodów dla misjonarzy. Proszę Was o pomoc w rozprowadzaniu krzyży i informowaniu mnie jeśli gdzieś zabraknie. Zamówię więcej w Betlejem. Planuję już nie na taką skalę jak różańce, gdyż przygotowywanych jest 1 000 egz. Każdy po 20 cm i w cenie 20 zł.

4. Ważna informacja: tegoroczny, III Kongres Misyjny Archidiecezji Katowickiej odbędzie się 20 kwietnia (w sobotę) w Panewnikach. Dziękuję ojcu Dymitrowi ofm za przyjęcie nas w gościnę. Proszę zatem już wpisać sobie do kalendarza tę datę i zarezerwować połowę dnia. Szczegóły będziemy opracowywać powoli. Ale gdyby ktoś miał już jakieś sugestie, to proszę śmiało pisać!

5. XI Rajd Misyjny będzie miał miejsce 8 czerwca w Ustroniu Polanie. Startem i metą będzie kościół Dobrego Pasterza. Blisko dworzec kolejowy, duży parking, gościnny Proboszcz. Wyjście i dojście do tego samego punktu. Po trasie ewangelizacja na Równicy? Zatem już dziś zapraszam w tę sobotę do Ustronia. Także tu otwarty jestem na propozycje.

6. Rozwija się bardzo obiecująco idea "Sklepiku misyjnego". Na razie dominowało peruwiańskie rękodzieło, ale powoli napływa też afrykańskie. Ostatnio gościły takowy kiermasz parafie: św. Jacka w Radoszowach, św. Jadwigi w Tychach, MB Uzdrowienia Chorych w Bojszowach Nowych, Wydział Teologiczny. Czekają Jankowice Rybnickie. Gdyby ktoś był zainteresowany, proszę o kontakt z Koordynatorką projektu - Aldoną pod nr tel. 535 354 250.

7. Zostaliśmy, jako Papieskie Działa Misyjne (szkolne i parafialne koła, ogniska misyjne, grupy misyjne oraz wszystkie środowiska misyjne) zaproszeni do uczestnictwa w pracach II Synodu Archidiecezji Katowickiej. Zrodził się pomysł, aby powstał przynajmniej jeden "specjalistyczny" zespół synodalny. Byłby on zapleczem konsultacyjnym Komisji ds. Ewangelizacji. Mógłby np. swe prace przeprowadzać korzystając z Internetu. Gdyby ktoś był zainteresowany włączeniem się i współtworzeniem takiego Zespołu, proszę o kontakt ze mną.

Szczęść Boże!

ks. Grzegorz Wita

 
Spotkanie Rodziców i Krewnych Misjonarzy Archidiecezji Katowickiej
poniedziałek, 26 listopada 2012 08:28

Pragnę serdecznie zaprosić animatorów Kół Misyjnych do udziału w kolejnym spotkaniu środowisk misyjnych naszej archidiecezji. W niedzielę 16 grudnia będzie spotkanie, na które zostali zaproszeni Rodzice i Krewni Misjonarek i Misjonarzy pochodzących z parafii naszej archidiecezji.
Chcemy wyrazić im naszą wdzięczność za świadectwo wiary, które doprowadziło do zaowocowania powołaniem misyjnym. Pragniemy także pokazać, że pamiętamy i wspieramy Ich Córki i Synów. Nadto spotkanie to będzie okazją do podzielenia się ich doświadczeniem.

W programie:
godz. 14.00 Eucharystia w sanktuarium Matki Bożej z Lourdes w Rudzie Śląskiej Kochłowicach,
godz. 15.00 spotkanie w Domu Parafialnym parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Rudzie Śląskiej Kochłowicach przy ul. ks. L. Tunkla 2.

Proszę, ze względów organizacyjnych, o potwierdzenie swego udziału do dnia 8 grudnia.

 
Materiały dla Kolędników Misyjnych 2012/2013
poniedziałek, 26 listopada 2012 08:15

Wszystkim zainteresowanym nabyciem pamiątek tegorocznej pamiątki Kolędników Misyjnych w formie szopki

szopka

proponuję wspólne zamówienie w centrali i odbiór u mnie. Proszę, do 4 grudnia,  podać ilość zamawianych pamiątek (koszt jednej 30 groszy).

 
Otwarcie II Synodu Archidiecezji Katowickiej
czwartek, 22 listopada 2012 15:38

25 listopada będzie dla naszej archidiecezji podwójnym świętem. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W ten dzień również zostanie otwarty II Synod Archidiecezji Katowickiej. Msza święta pod przewodnictwem ks. abp. Wiktora Skworca Metropolity Katowickiego odbędzie się o godz. 12:00 w katowickiej katedrze. Wszyscy jesteśmy zaproszeni do uczestnictwa w tym wydarzeniu – przede wszystkim w łączności duchowej i pamięci modlitewnej.

Dlaczego tak ważne jest abyśmy wszyscy zaangażowali się w dzieło synodalne? Od samego początku mówienia o Synodzie, Ksiądz Arcybiskup podkreśla rolę wszystkich wiernych w kształtowaniu się Kościoła. Nasza świadomość o Kościele, o nas samych jako ten Kościół tworzących, ma istotny wpływ na kształt całego Kościoła – w pierwszej kolejności lokalnego, a następnie także powszechnego. Dlatego tak ważne jest, abyśmy wszyscy – duchowni, świeccy, młodzi i starsi, niezależnie od powołania czy pozycji społecznej – czynili wysiłki na drodze ku jedności. Aby wysiłki te nie były bezowocne, potrzebujemy kierownictwa Ducha Świętego, który „wieje tam, gdzie chce” (J 3,8). Każdy z nas może stać się narzędziem Ducha Świętego.

Synod ma nam wszystkim, którzy tworzymy Kościół katowicki, pomóc jak najlepiej realizować wolę Boga w naszych lokalnych warunkach, wobec wyzwań i przeciwności, jakie dostrzegamy wokół nas. Jak każdy z nas może się do tego przyczynić?

Na początek przyjdźmy 25 listopada w samo południe do katowickiej Katedry, aby towarzyszyć Księdzu Arcybiskupowi w dniu, w którym otworzy nasz Synod. Przede wszystkim zaś przeżyjmy wspólnie Eucharystię i pomódlmy się o przyjście Ducha Świętego i Boże błogosławieństwo na cały czas trwania II Synodu Archidiecezji Katowickiej.

Sekretariat II Synodu Archidiecezji Katowickiej

W imieniu Księdza Arcybiskupa i własnym serdecznie zapraszam Wszystkich, którym bliska jest sprawa Misji Kościoła, do włączenia się w dzieło synodalne przez modlitwę, dyskusje oraz obecność.
ks. Grzegorz Wita

 
Ostatnie miejsca na pielgrzymkę do Ziemi Świętej
sobota, 10 listopada 2012 02:42

Rozrasta się grupa chętnych na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 9/10-17 lutego. Jest już ponad 30 zgłoszeń. Dzięki temu cena kształtuje się na poziomie 1 300 $. Pozostały ostatnie miejsce. Zainteresowanych proszę o rychły kontakt.
ks. Grzegorz Wita

 
« pierwszapoprzednia21222324252627282930następnaostatnia »

Strona 22 z 30