Warsztaty ABC Kolędników Misyjnych 2018

Dzieło Misyjne Archidiecezji Katowickiej zaprasza katechetów, nauczycieli i animatorów parafialnych kół misyjnych na warsztaty pt. "ABC Kolędników Misyjnych 2018".

Termin spotkania: 15 listopada (czwartek) o godz. 17:30, gmach Wydziału Teologicznego UŚ, Katowice (miejsce może ulec zmianie).

Zapraszamy szczególnie przedstawicieli parafii, które chciałyby rozpocząć swą przygodę z Kolędnikami Misyjnymi. Podczas spotkania chcemy przybliżyć w sposób praktyczny ideę dzieła Kolędników Misyjnych, przekazać pomocne materiały, proces przygotowań, sposób przeprowadzenia, zaangażowanie dorosłych, posłanie w parafii, owoce i trudności. Swym doświadczeniem podzielą się osoby organizujące grupy kolędnicze w swych szkołach i parafiach.

Zgłoszenia prosimy nadsyłać na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

ZAPRASZAM

dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych Archidiecezji Katowickiej

Jesienne Rekolekcje Środowisk Misyjnych Archidiecezji Katowickiej

Animatorów i członków Kół lub Ognisk Misyjnych z naszej diecezji zapraszam na rekolekcje formacyjne, które odbędą się w Pogórzu k. Skoczowa w terminie od 16 do 18 listopada.

Temat spotkania: W MOCY DUCHA ŚWIĘTEGO

Zaczynamy kolacją w piątek o 18:00, a kończymy pożegnalną kawą w niedzielę o 15:15.

Koszt uczestnictwa 120 PLN. proszę o wcześniejsze zgłoszenie udziału (do 13 XI) mailowo na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub telefonicznie na numer: +48 601 458 016.

Serdecznie zapraszam!

dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych Archidiecezji Katowickiej

MISJE MAŁEJ OJCZYZNY

Papieskie Dzieła Misyjne oraz Dzieło Misyjne Archidiecezji Katowickiej zapraszają na wspólne zakończenie Tygodnia Misyjnego w niedzielę 28 października 2018 r.

W jubileuszowym roku 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, zapraszam na spotkanie o godz. 15.00 zatytułowane „Misje małej Ojczyzny”, które ma na celu poznanie gmachu Sejmu Śląskiego (na którym wzorowany jest budynek sejmu w Warszawie). W programie: krótki referat na temat misjonarzy pochodzących z Górnego Śląska, prezentacja historii gmachu i Sejmu Śląskiego oraz oprowadzenie po podstawowych pomieszczeniach. Wydarzeniu towarzyszyć będzie kiermasz pamiątek misyjnych. Całość zamknęłaby się przed godz. 17.00. Ze względu na specjalny charakter wizyty spotkanie przed wejściem od ul. Jagiellońskiej o godz. 14.55.

Do tej pory podobne spotkania miały miejsce w Śląskim Planetarium w Chorzowie, Centralnym Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach i w Muzeum Miejskim w Żorach.

Serdecznie zapraszam!

SPOTKANIE ANIOŁÓW MISJI

Tegoroczne spotkanie Aniołów Misji, czyli osób i środowisk zaangażowanych w pomoc misjom prowadzonym przez archidiecezję katowicką, zapraszamy w niedzielę 30 września do parafii Matki Bożej Królowej Aniołów w Tychach-Wilkowyjach (ul. Wilcza 11) na nabożeństwo misyjne o godz. 15.30, następnie na mszę św. w ich intencji o godz. 16.00, a po niej na spotkanie przy stole.

Do miłego zobaczenia!

wikariusz biskupi ds. misji archidiecezji katowickiej

POSŁANIE NA MISJE DO KAZACHSTANU

W sobotę 1 września w parafii św. Jacka w Rydułtowach-Radoszowach podczas mszy św. o godz. 18.00 ks. bp Marek Szkudło dokona posłania na misję do Kazachstanu ks. Dawida Sładka.

Zapraszamy do udziału w tej mszy świętej, a przygotowującego się do misyjnej posługi ks. Dawida polecamy Waszej modlitwie.

Po mszy św. będzie prowadzony misyjny kiermasz.

wikariusz biskupi ds. misji archidiecezji katowickiej

XVI RAJD MISYJNY

XVI już RAJD  MISYJNY zbliża się.

Wszystkich przyjaciół misji i misjonarzy zapraszamy na kolejny spacer po Beskidach. W sobotę 16 czerwca spotykamy się u Matki Bożej Fatimskiej na Stecówce.

« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »